Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z jednym z czołowych zawodników wagi lekkiej w Polsce – Marcinem Heldem, w którym opowiada o sytuacji w Ankos MMA, nadchodzącej walce i planach na przyszłość.

44 KOMENTARZE

 1. słowa o trenowaniu stójki dają trochę nadziei że nie będzie desperacko łapał przeciwnika za nogi i nie skończy jak ostatnio. oby się udało wygrać i pozostać w ufc. a tak w ogóle to ciekawy wywiad

 2. Nie wiem czemu, ale czuje, że Held polegnie…Karola polegnie…Janek to wiadomo…

  wez se odpusc, moze na razie te grzyby bo z takim podejsciem moze nie byc za wesolo 😆

 3. Nie wiem czemu, ale czuje, że Held polegnie…Karola polegnie…Janek to wiadomo…

  Held i Karola lajt, Janek to cóż ja się obawiam że pierwsza będzie 10-8 a potem pływanie

 4. Nie wiem czemu, ale czuje, że Held polegnie…Karola polegnie…Janek to wiadomo…

  Z packalenem? Panie daj Pan spokój

 5. Tym razem musi się udać. Marcin to fajny chłopak. Szkoda, że tak się to wszystko potoczyło. Te 2 ostatnie walki to wyjątkowy niefart.

 6. Wielka szkoda Marcina, bo tak naprawdę powinien być bliżej pasa niż zwolnienia. Teraz to już tylko cały czas do przodu.

 7. No i braliby ci wszyscy z KSW z niego przykład: z Bellatora, czyli już wysokiej półki poszedł do UFC. Tam nie poszło, jak go zwolnią to chce iść do innej organizacji ale tylko po to żeby wraz wrócić do UFC bo chce walczyć z najlepszymi. I to jest sportowiec, a nie tylko pogoń za kasą.

 8. Przeciwnik dużo wyższy, łatwo będzie ukręcić taką długą nogę. Mam nadzieję że Marcin odbije się od dna UFC na którym się znalazł po trzech porażkach i poleci na sam szczyt.

 9. OKi – działa. Więc cóż – ja też mam spore obawy co do walki Helda – może dlatego że przeczytałem o nim po raz pierwszy przy okazji przegranej z Willem Brooksem i dopiero wtedy Go sobie wygooglałem, przedtem jakoś nigdy nie interesowałem się BJJ i graplingiem. Generalnie potem praktycznie każdy news o Marcinie na MMAROCKS brzmiał mniej więcej tak samo "Marcin Held przegrał/poniósł porażkę/został znokautowany…Sądząc po tym co o nim przeczytałem, i po wywiadach z Nim które miałem przyjemność obejrzeć jest mega pozytywnym, sympatycznym, zawsze uśmiechniętym facetem, o fantastycznych umiejętnościach parterowych – sęk jednak w tym, że MMA nie ogranicza się do parteru. Generalnie sporty takie jak BJJ, Judo czy zapasy to sporty wymagające sporej siły fizycznej, kondycji, sprytu i inteligencji, są one jednak pewnego rodzaju formą "dżentelmeńskiej" rywalizacji. Tu nikt nikomu nie rozbija mordy pięściami, łokciami i kolanami, nikt nikomu nie rozbija kończyn powodując krwiaki. Może więc problemem u niego jest brak wrodzonego chuligaństwa i zwierzęcej agresji, która uaktywnia się w okresie przygotowań do walki, wzajemnych wyzwisk na konferencjach i ważeniach, zaś eksploduje w oktagonie pozwalając zadać przeciwnikowi jak najwięcej obrażeń, samemu zaś znieść doznania bólowe. Nie okłamujmy się – większość (oczywiście nie wszyscy) topowych zawodników MMA ma wygląd i często zachowanie typowych "zakapiorów/zabijaków", czego "miłemu i grzecznemu" Heldowi po prostu brakuje. Stąd moje obawy o wynik walki w Gdańsku.

 10. Oby Marcinowi udalo sie nie myslec o tym, ze gala w Polsce, ze ostatnia szansa, ze kibice licza na zwyciestwa. Wowczas o wynik mozna byc spokojnym. Bedzie darcie ryja w Gdansku, ale Marcin niech nawet tego nie slucha 😉

 11. Bardzo mi się podoba podejście Marcina do tematu, nic mu się w głowie nie zmienia. Tylko zwycięstwo i nowy kontrakt:irish:

  @duubertowa dziękuje Ci bardzo Ty mała kotko :śmiech:

 12. Nie wiem czemu, ale czuje, że Held polegnie…Karola polegnie…Janek to wiadomo…

  Janka powinni zwolnić a nie Daniela

 13. Wielka szkoda Marcina, bo tak naprawdę powinien być bliżej pasa niż zwolnienia. Teraz to już tylko cały czas do przodu.

  Miał chłop pecha. Fakt. Ale w sumie niczego wielkiego też nie pokazał. Jak się idzie po pas pokazuje Volkan 🙂

 14. Mam nadzieję, że Marcin udźwignie psychicznie cieżar tej walki. Sam wspomina, że w Gdańsku będzie jego mama, bliscy, że w kraju nie walczył z 6 lat, oby to wszystko nie przełożyło się na jego dyspozycję.

  Heldzik musisz, wierzymy!

 15. Zawsze będę kibicował Marcinowi. Mega pozytywny chłop. Mam nadzieję, że z Gdańska przywiezie sobie na pamiątkę szczękę lub nogę przeciwnika.

 16. 6 lat bez walki w Polsce, to i należy z buta powrócić. Żywię ogromną nadzieję na wygraną i na pierwsze zwycięstwo w UFC. Należy mu sie jak nikomu innemu. Waaaar Heldzik!

 17. Nie wiem czemu, ale czuje, że Held polegnie…Karola polegnie…Janek to wiadomo…

  Z Jankiem nikt nie wygral jeszcze – to on zawsze przegrywa ze soba .. wiadomo kondycha januszowa

  #Legendarypolishendurance:jjsmile::razz:jelen:

 18. OKi – działa. Więc cóż – ja też mam spore obawy co do walki Helda – może dlatego że przeczytałem o nim po raz pierwszy przy okazji przegranej z Willem Brooksem i dopiero wtedy Go sobie wygooglałem, przedtem jakoś nigdy nie interesowałem się BJJ i graplingiem. Generalnie potem praktycznie każdy news o Marcinie na MMAROCKS brzmiał mniej więcej tak samo "Marcin Held przegrał/poniósł porażkę/został znokautowany…Sądząc po tym co o nim przeczytałem, i po wywiadach z Nim które miałem przyjemność obejrzeć jest mega pozytywnym, sympatycznym, zawsze uśmiechniętym facetem, o fantastycznych umiejętnościach parterowych – sęk jednak w tym, że MMA nie ogranicza się do parteru. Generalnie sporty takie jak BJJ, Judo czy zapasy to sporty wymagające sporej siły fizycznej, kondycji, sprytu i inteligencji, są one jednak pewnego rodzaju formą "dżentelmeńskiej" rywalizacji. Tu nikt nikomu nie rozbija mordy pięściami, łokciami i kolanami, nikt nikomu nie rozbija kończyn powodując krwiaki. Może więc problemem u niego jest brak wrodzonego chuligaństwa i zwierzęcej agresji, która uaktywnia się w okresie przygotowań do walki, wzajemnych wyzwisk na konferencjach i ważeniach, zaś eksploduje w oktagonie pozwalając zadać przeciwnikowi jak najwięcej obrażeń, samemu zaś znieść doznania bólowe. Nie okłamujmy się – większość (oczywiście nie wszyscy) topowych zawodników MMA ma wygląd i często zachowanie typowych "zakapiorów/zabijaków", czego "miłemu i grzecznemu" Heldowi po prostu brakuje. Stąd moje obawy o wynik walki w Gdańsku.

  Uoooo kolega wlasnie odkryl Hameryke ! :razz:jelen::mamedwhat::tysonhappy::fjedzia:

 19. "Uoooo kolega wlasnie odkryl Hameryke ! :razz:jelen::mamedwhat::tysonhappy::fjedzia:" – uuuooo…ale o co loto ? Nigdy nie rozumiałem hype'u na Helda – owszem megatalent i arcymistrz parteru, dźwigni, skrętówek et cetera – aż miło popatrzeć jak miesza gostkami w BJJ/graplingu, ale spojrzenia Vanderleia Silvy, Miocicia, przeszłości Marka Hunta to on nie ma – ot po prostu – brak żądzy krwi i chęci zrobienia krzywdy oponentowi w oczach – w tym po prostu dostrzegam przyczynę braków sukcesów w UFC – tam (w graplingu) nie spotyka w ringu psycholi w stylu "szulego" z rodzimego podwórka tylko "kulturalnych" wirtuozów stylu walki

 20. "Uoooo kolega wlasnie odkryl Hameryke ! :razz:jelen::mamedwhat::tysonhappy::fjedzia:" – uuuooo…ale o co loto ? Nigdy nie rozumiałem hype'u na Helda – owszem megatalent i arcymistrz parteru, dźwigni, skrętówek et cetera – aż miło popatrzeć jak miesza gostkami w BJJ/graplingu, ale spojrzenia Vanderleia Silvy, Miocicia, przeszłości Marka Hunta to on nie ma – ot po prostu – brak żądzy krwi i chęci zrobienia krzywdy oponentowi w oczach – w tym po prostu dostrzegam przyczynę braków sukcesów w UFC – tam (w graplingu) nie spotyka w ringu psycholi w stylu "szulego" z rodzimego podwórka tylko "kulturalnych" wirtuozów stylu walki

 21. Trzymam kciuki żeby Marcin się utrzymał, ale czarno to widzę. To nie Artem "ostatni T-Rex na planecie" Lobov żeby trzymali go za wszelką cenę.

 22. Nie wiem czemu, ale czuje, że Held polegnie…Karola polegnie…Janek to wiadomo…

  Janek nawet jak przegra to przynajmniej awansuje w rankingu a Marcin w razie przegranej już na 110%out niestety

 23. "Uoooo kolega wlasnie odkryl Hameryke ! :razz:jelen::mamedwhat::tysonhappy::fjedzia:" – uuuooo…ale o co loto ? Nigdy nie rozumiałem hype'u na Helda – owszem megatalent i arcymistrz parteru, dźwigni, skrętówek et cetera – aż miło popatrzeć jak miesza gostkami w BJJ/graplingu, ale spojrzenia Vanderleia Silvy, Miocicia, przeszłości Marka Hunta to on nie ma – ot po prostu – brak żądzy krwi i chęci zrobienia krzywdy oponentowi w oczach – w tym po prostu dostrzegam przyczynę braków sukcesów w UFC – tam (w graplingu) nie spotyka w ringu psycholi w stylu "szulego" z rodzimego podwórka tylko "kulturalnych" wirtuozów stylu walki

  Coś jak Gegardzik, który zresztą ma spory fanbase na cohones 🙂 Heldzik porosy od zawsze na zawsze . Top 8 ufc w 2 lata, wierzę.

  Panowie widzę sceptycznie nastawieni na Polaków, ja wierzę że to może być piękny okres polskiego mma, jeszcze krxysiu w ten weekend i Tybura później z JJ i byłoby pieknie:fly:

 24. Janek nawet jak przegra to przynajmniej awansuje w rankingu a Marcin w razie przegranej już na 110%out niestety

  Janek wygrana przez KO, Heldziu też ogarnie-walczył jak równy z równym z Lauzonem czy Sanchezem to Packalena ma niby nie ogarnać??

 25. Heldziu też ogarnie-walczył jak równy z równym z Lauzonem czy Sanchezem to Hadzovica ma niby nie ogarnać??

  poprawione

 26. poprawione

  Z hadzoviciem nie walczył jak równy z równym. Jego to on gwalcil. A potem zajebal mu z dyni w kolano