Wyniki i krótka relacja po przejściu.

Piotr Hallmann (MMA 11-1) dołożył tytuł WFC w wadze lekkiej do swojej bogatej kolekcji trofeów, stopując Vaso Bakocevica (MMA 11-2-1) w drugiej rundzie pojedynku mistrzowskiego na gali WFC 17 w słoweńskiej Lublanie. Podopieczny Grzegorza Jakubowskiego rozpoczął bardzo agresywnie atakując rywala, który prowokował go na ważeniu. Czarnogórzec skontrował jednak Polaka i mocnym cepem posłał go na chwilę na deski. Piotr błyskawicznie doszedł do siebie i zaczął rozbijanie rywala kolanami w klinczu, ciosami w parterze i soccer kickami. Po pierwszych pięciu minutach przewaga naszego czołowego lekkiego nie podlegała dyskusji, a Bakocevic wracał do narożnika, krwawiąc z rozcięcia nad łukiem brwiowym. W drugiej odsłonie Hallmann trafił jeszcze kilka mocnych ciosów, co przekonało angielskiego sędziego Granta Watermana do przerwania walki z powodu niezdolności rywala Polaka do kontynuowania starcia.

W innych pojedynkach mistrzowskich podczas słoweńskiej gali: w wadze ciężkiej Nandor Guelmino (MMA 10-3-1) po mało ciekawej walce wypunktował Bułgara Emila Zaharieva (MMA 19-5-1), w wadze półśredniej Chorwat Ivica Truscek (MMA 20-12) obronił tytuł, zatrzymując Ukraińca Sergeia Churilova (MMA 10-0), a w wadze średniej inny Bułgar Svetoslav Savov (MMA 12-4) wypunktował Bojana Velickovica (MMA 6-1).

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas WFC w wadze ciężkiej
Open.: Nandor Guelmino pok. Emila Zaharieva przez jednogłośną decyzję

Pozostałe:

Pojedynek o pas WFC w wadze półśredniej
77 kg.: Ivica Truscek pok. Sergeia Churilova przez TKO (uderzenia w parterze), 3:22 runda 2

Pojedynek o pas WFC w wadze lekkiej
70 kg.: Piotr Hallmann pok. Vaso Bakocevic przez TKO (przerwanie sędziego – rozcięcie), 1:47 runda 2

Pojedynek o pas WFC w wadze średniej
84 kg.: Svetoslav Savov pok. Bojana Velickovica przez większościową decyzję

84 kg.: Bor Bratovz pok. Markusa Di Gallo przez poddanie (balacha), 1:50 runda 3
70 kg.: Milan Zerjal pok. Arbiego Mezdihova przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:36 runda 3