polska_ea_sports

UFC ogłosiło dzisiaj ambitne plany zorganizowania cyklu imprez w naszym regionie pod nazwą UFC European Tour, które mają wystartować już na początku 2014 roku. Według informacji UFC, od 2014 roku gale w Europie mają być organizowane częściej i bardziej regularnie niż dotychczas. Wiemy już, że na pierwszy ogień pójdzie dobrze znany szefom UFC Londyn, w którym na marcowej gali rozpiska według słów Lorenzo Fertitty ma sprawić że będzie to „duża i znacząca impreza”.

Kilka dni temu Dana White wspominał, że rozważa na gali w Londynie udział Alexandra Gustafssona, co idealnie wpisałoby się w słowa Lorenzo. Właściciel UFC dodał też, iż chcą skupić się na znajdowaniu młodych talentów w tej części świata, na szukaniu zawodników, którzy za jakiś czas będą w stanie walczyć o mistrzowskie pasy jego organizacji.

Ferrita nie powiedział nic więcej na temat kolejnych imprez w Europie, ale jeden z dyrektorów UFC, Gary Cook podczas spotkania grupy Leaders Sport Summit w Londynie zdradził, że w 2014 roku są również rozważane gale w Istanbule, Dublinie, Łodzi oraz w Glasgow i Berlinie. Razem w przyszłym roku gal na Starym Kontynencie ma być aż 6.