glover

Walka o mistrzostwo UFC pomiędzy Danielem Cormierem i Anthonym Johnsonem odbędzie się już 10 grudnia podczas gali UFC 206 w Toronto. Aktualny mistrz tuż po ogłoszeniu starcia zapowiedział, że nie zamierza w drugim pojedynku z Johnsonem używać swoich zapasów. Planuje za to go znokautować.

W pierwszy starciu obu zawodników, które odbyło się podczas gali UFC 187 Cormier zastopował Johnsona w trzeciej rundzie pojedynku zmuszając go do poddania. Johnsonowi nie udało się posłać wówczas na deski Cormiera jednym ze swoich mocnych ciosów, jednak teraz liczy, że do tego dojdzie:

Jeśli go trafię moim najlepszym ciosem, lepszym niż w naszej ostatnie walce, czekać go będzie długa noc.

O sile ciosu Johnsona przekonało się już wielu zawodników, w tym Glover Teixeira, który został przez niego znokautowany w zaledwie 13 sekund podczas gali UFC 202. W rozmowie z serwisem Flocombat, wspominając tamtą walkę powiedział:

Prawdę powiedziawszy nigdy wcześniej nie byłem uderzony tak mocno. To był pierwszy raz, kiedy zostałem znokautowany, nigdy wcześniej mi się to nie przydarzyło. Byłem mocno trafiany podczas treningów i padałem na matę, a moje pole widzenia się nieco zamazywało. Ale nigdy tak jak przy tym nokaucie, nigdy. On bije bardzo mocno, szczególnie w tych małych rękawiczkach.

Przed wspomnianym wyżej nokautem, Anthony Johnson wygrywał w podobny sposób z takimi zawodnikami jak: Ryan Bader, Jimi Manuwa, Alexander Gustafsson i Antonio Rogerio Nogueira.

17 KOMENTARZE

  1. Johnsonowi nie udało się posłać wówczas na deski Cormiera jednym ze swoich mocnych ciosów,

    Udało, tylko Daniel szybko się pozbierał. Łeb ma nie od parady.

  2. Glover dopiero odzyskał mowę po tym nokaucie?

    Nie,dopiero się obudził.

    Obaj nie macie racji. Po prostu głowa Glovera wyleciała w przestrzeń kosmiczną. Nadawała dość szybko, ale sygnał dopiero dotarł na Ziemię, bo zdążyła odlecieć w okolice Plutona

  3. Sprostowanie dla wszystkich. Ząb Glovera wylądował. Poniżej miejsce zderzenia z powierzchnią Ziemi:

  4. Zawiodłem się. Czemu nikt nie wrzucił tu obrazka z wywiadu po walce, gdzie Joe pyta: dlaczego zabił pan glovera?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.