Po bardzo udanym październiku, listopad br. okazał się równie medialnym miesiącem dla mieszanych sztuk walki.

Największym zainteresowaniem dziennikarzy w analizowanym miesiącu cieszyła się organizacja UFC, co miało związek z zaskakującą porażką Joanny Jędrzejczyk w walce z Rose Namajunas. W blisko dwóch tysiącach publikacji, w których pisano o UFC, aż w 1 500 pojawiło się nazwisko sportsmenki. Inne występy Polaków nie wzbudziły takiego zainteresowania. Najwięcej, bo ponad 140 razy pisano o Marcinie Tyburze. Występ Adama Wieczorka i odwołany debiut Michała Oleksiejczuka nie wzbudziły już takiego szumu w mediach.

KSW, które przygotowuje się do gali z numerem 41, było opisywane przez dziennikarzy prawie 1 000 razy. Medialne zainteresowanie wzbudzała jednak nie tylko gala w Katowicach, ale również potencjalne występy w KSW Anny Lewandowskiej i Mateusza Masternaka.

W listopadzie media opublikowały również blisko 150 informacji o organizacji FEN, a druga gala Babilon MMA uzyskała wynik około 100 doniesień.

Warto również wspomnieć, że Joanna Jędrzejczyk została nominowana do tytułu Sportowca Roku 2017, plebiscytu organizowanego przez „Przegląd Sportowy” i stację Polsat. Właściciele KSW trafili na listę Najbardziej Wpływowych Ludzi Sportu 2017 magazynu „Forbes”, a sama organizacja pojawiła się również na okładce „Pulsu Biznesu”.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.