Kilka dni temu dziennik „Super Express” opublikował pierwszą część zestawienie najlepiej zarabiających polskich sportowców. Na miejscu 48. listy znalazł się Mariusz Pudzianowski, o czym szerzej pisaliśmy tutaj.

W drugiej części listy pojawiła się natomiast Joanna Jędrzejczyk, która trafiła na 11. miejsce z zarobkami na poziomie 8,7 miliona złotych. Jak napisano w „Super Expressie”:

JJ zanotowała rekordowy awans w porównaniu z poprzednią edycją „ZS”. W 2016 roku stoczyła dwie walki – najpierw z Claudią Gadelhą, na której zarobiła ponad milion złotych. Kasę życia dostała jednak za wygrany pojedynek w Nowym Jorku z Karoliną Kowalkiewicz na UFC 205. Wypłata za samą walkę wyniosła ponad milion złotych, a lwią część jej zarobków stanowią przychody z pay-per-view. Dostęp do gali UFC 205 wykupiło ok. 1 mln 300 tys. kibiców, dzięki czemu Polka wzbogaciła się o ok. 1,5 mln dolarów! Dzięki sukcesom i rosncej popularności coraz chętniej lgną do niej reklamodawcy, którzy w ubiegłym roku przelali na jej konto ok. pół miliona złotych.

W zeszłym roku Joanna Jędrzejczyk trafiła na listę 50. najlepiej zarabiających polskich sportowców przygotowaną przez “Przegląda Sportowy”. Zajęła wówczas 47. pozycję z wpływami na poziomie 1,8 miliona złotych.

41 KOMENTARZE

 1. Ja pierdole ale kasy.  Nie mówię że łatwo przyszło bo Joanna tyrała na to całe życie i jej się należy ale nie dziwię się , że takiemu Conorowi odjebało a innym odpierdala i skamlą o superfighty bo dostają pewnie kilka razy więcej niż "nikomu nieznana nieistotna mistrzyni jakiś tam kobiet".

  Ogólnie przyjmuje tą informację ze stoickim spokojem

 2. brawo

  SPOILER
  mamed placze

  Porownywac muslima do polskiej mistrzyni, to tak, jakby porownywac mistrza ekstraklasy do mistrzow Bundesligi, czy Premiership.

 3. Cieszy mnie to że po latach inwestowania w siebie, Asia ma z tego niemałe korzyści. Trzymam kciuki żeby jej sodówa nie odjebała.

 4. Cieszy mnie to że po latach inwestowania w siebie, Asia ma z tego niemałe korzyści. Trzymam kciuki żeby jej sodówa nie odjebała.

  zaraz wpadnie stado lamerow i powiedza, ze juz jej odjebala hehehe

 5. Tyle kasy za obijanie słabych przeciwniczek, poziom tej dywizji to jakaś porażka.

  Nie nazwałbym Gadelhi słabą

 6. Elegancko, zasłużyła na to! Całe lata w muay thai się tłukła praktycznie co tydzień za jakieś śmieszne pieniądze, to teraz naprawdę zapracowała na taki hajs. I oby miała jeszcze więcej!

 7. SE napisał znaczy musi być prawda.

  Jeszcze FUNDACJA ! Ciekawe jakie ma zapisy w statucie ile %  idzie

 8. Skad maja info ze ma procent z PPV? Druga sprawa nie dziwota ze Karola tak marzyla o UFC i Aga Niedzwiedz chce sie dostac bo naprawde 2-3 wygrane wystarcza zeby byc w topie i zarabiac godziwe pieniadze… Teraz sie nie dziwie ze Aska chce konczyc kariere za 2-3 walki bo kasy to juz jej wystarczy do konca zycia. Graty niech przytula jak najwiecej!

 9. Skad maja info ze ma procent z PPV? Druga sprawa nie dziwota ze Karola tak marzyla o UFC i Aga Niedzwiedz chce sie dostac bo naprawde 2-3 wygrane wystarcza zeby byc w topie i zarabiac godziwe pieniadze… Teraz sie nie dziwie ze Aska chce konczyc kariere za 2-3 walki bo kasy to juz jej wystarczy do konca zycia. Graty niech przytula jak najwiecej!

  normalnie kazdy mistrz ma

 10. normalnie kazdy mistrz ma

  Chyba ze od niedawna tak jest ze kazdy mistrz ma z automatu bo kiedys tak na pewno nie bylo.

 11. Chyba ze od niedawna tak jest ze kazdy mistrz ma z automatu bo kiedys tak na pewno nie bylo.

  chodzi o to, ze po zdobyciu mistrza podpisuja nowy kontrakt i wtedy jest ustalany procent. no chyba, ze jestes majti mausem, wtedy nici

 12. Graty dla Asi, należą się jej takie pieniądze ! Kurde, za samo PPV ma więcej niż za walkę :benny: Oby od teraz walczyła na samych galach PPV !

 13. Trzeba przyznać, że uczciwie zapracowała na te pieniądze, oprócz aspektów czysto sportowych, mocno angażuje się w promocję walk i samej organizacji.

 14. Bardzo ciekawie Bartek z konkurencji przeanalizował tekst se. Z jego optymistycznych wyliczeń wyszedł przychód nieco ponad 11mln zł. Ciekawe jakie koszty u Asi, generuje okres przygotowawczy.

 15. A tak serio, to za wielką wodą są potężne pieniądze, które da się zarobić nawet na niszowym wydaje się sporcie. Talent, samozaparcie, ciężka praca. Brawo Asia!