7911405486_84911e6562_z

(Foto Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Wszystko wskazuje na to, że polska scena MMA już wkrótce doczeka się trzeciego zawodnika w największej organizacji MMA na świecie. Jak udało się dowiedzieć redakcji MMARocks.pl jeden z najlepszych ciężkich w Polsce Daniel Omielańczuk (MMA 15-3-1, 4. w Rankingu PL) otrzymał ofertę występów w UFC, którą przyjął i teraz jego menadżerowie są na etapie finalizacji kontraktu ze światowym gigantem.

Kiedy wszystkie formalności zostaną dopełnione, Daniel zostanie trzecim zawodnikiem po Tomaszu Drwalu i Macieju Jewtuszko, który znad Wisły trafił do Ultimate Fighting Championship. W organizacji braci Fertitta pod biało-czerwoną flagą występowali też urodzeni w Polsce Krzysztof Soszyński, Peter Sobotta i Bart Pałaszewski, jednak po niedawnym zwolnieniu tego ostatniego, tylko Soszyński pozostaje jeszcze zawodnikiem UFC.

Omielańczuk od czerwca 2011 roku może się pochwalić passą jedenastu kolejnych zwycięstw, w tym dziewięcioma przed czasem. Zawodnik Nastula Team był notorycznie pomijanym przez największych polskich promotorów, dlatego przez ostanie dwa lata występował głównie na wschodzie, gdzie m.in. dwukrotnie wygrał turnieje Honor Wojownika organizowane przez legendarnego Igora Vovchanchyna. W rekordzie 30-latka na razie próżno szukać rozpoznawalnych rywali, ale imponująca seria zwycięstw i kategoria wagowa, w której walczy otworzyły mu drogę do startów wśród najlepszych na świecie.

Więcej informacji na ten temat powinniśmy opublikować jeszcze w tym tygodniu.