PROMMACtxt2

Debiutancka gala organizacji Professional MMA Challange była niewątpliwie ogromnym sukcesem pod względem sportowym. Widzowie we wrocławskiej hali Orbita zobaczyli 9 niezwykle ciekawych pojedynków. Choć w nasi rodacy przegrali w starciu Polska vs. obie Ameryki, to na pewno Polscy fani mogli podbudować się wspaniałymi występami naszych rodaków w dwóch najważniejszych walkach wieczoru. Poniżej prezentujemy garść statystyk z wydarzenia, które miało miejsce pierwszego marca.

Wszystkie walki trwały łącznie godzinę, 39 minut i 25 sekund.

Starcia na PROMMAC kończyły się albo decyzją, albo nokautem w pierwszej rundzie, stosunkiem 6-3.

Gala skończyła się wynikiem 3-2 w walkach pomiędzy obcokrajowcami a Polakami.

Tomasz Drwal po raz 12. w karierze wygrał przez nokaut. Tylko raz, kiedy „Gorilla” nokautował rywala, walka trwała dłużej niż jedną rundę. Na Fighters Arenie 2 Polak posłał na deski Leonarda Nastcimenta Lucia pod koniec drugiej odsłony.

Drwal walczył do tej pory z 5 Brazylijczykami. Jego bilans w starciach z zawodnikami z Kraju Kawy to 3-2.

„Gorilla” jest niepokonany od momentu zwolnienia z UFC we wrześniu 201o roku. Od tamtego czasu Polak walczył czterokrotnie, dwukrotnie nokautował rywala, a po razie poddał i wypunktował.

Drwal wyprowadził w tej walce 23 ciosy – trafił 16. Uderzenie, które wyłączyło światło Brazylijczykowi, było zaledwie 14 celnym trafieniem Polaka.

Heleno spędził za plecami Polaka minutę i 45 sekund.

Brazylijczyk trafił tylko 8 ciosów w walce z Tomaszem Drwalem. Z tych ośmiu uderzeń siedem Brazylijczyk wyprowadził będąc za plecami Polaka.

Delson Heleno przegrał w swojej karierze ośmiokrotnie, z czego 5 razy przez nokaut. Co ciekawe, Brazylijczyk – jeśli przegrywa w pierwszej rundzie, to zawsze ok. 4. minuty.

Michał Kita wygrał 9 z 16 pojedynków przez nokaut. Osiem z tych nokautów miał miejsce w pierwszej rundzie.

Nokaut na Mike’u Wesselu był najszybszym skończeniem walki przez „Masakrę” od marca 2012 roku, kiedy to Polak poddał Valentijna Overeema w niecałe półtorej minuty.

Mike Wessel przegrał do tej pory siedmiokrotnie, za każdym razem przed czasem. Porażka z Polakiem była drugą przez nokaut z rzędu, po 13-sekundowym występie na PrizeFight MMA Championships z Robertem Nealem.

Martin Fouda walczy od maja 2011 roku. Szwed stoczył do tej pory siedem walk, z których cztery wygrał, dwie przegrał, a jedną zremisował. Wszystkie pojedynki, po których zwycięzcą był Fouda kończyły się decyzją sędziowską. A spośród wszystkich starć tylko debiutancka walka Szweda z Botanem Tokayem zakończyła się przed czasem (przez poddanie w pierwszej rundzie).

Wendres Carlos da Silva nie przegrał od stycznia 2011 roku. Od porażki z Ronnym Markesem Brazylijczyk stoczył 6 pojedynków, które wygrywał dwukrotnie przez nokaut, dwukrotnie przed poddanie i dwukrotnie przez decyzję sędziowską.

Wendres w swojej karierze walczył szesnastokrotnie, ale tylko dwa razy z zawodnikami spoza Brazylii. Obaj Ci fighterzy pochodzili z Polski i obaj ulegli „Godzilli”: w kwietniu 2012 Piotr Strus odklepał duszenie brabo na gali MMA Attack 2, a teraz Bartosz Fabiński musiał uznać wyższość rywala na pełnym dystansie.

Przed walką z da Silvą Fabiński mógł się pochwalić passą trzech zwycięstw przez nokaut w pierwszej rundzie.

Przegrana z Brazylijczykiem jest drugą w karierze Bartosza Fabińskiego. Jest to także dopiero drugie starcie Polaka, które dotrwało do decyzji.

Polak walczył do tej pory dziewięciokrotnie. Z tego siedem starć zakończyło się przed czasem, wszystkie w pierwszej rundzie.

Tyago Moreira nie przegrał od grudnia 2012 roku. Wcześniej Brazylijczyk przeplatał zwycięstwa porażkami.

Moreria przerwał passę trzech zwycięstw Damiana Milewskiego.

Milewski walczy od października 2010 roku. W tym czasie stoczył pięć pojedynków, z których aż cztery kończyły się decyzją – dwukrotnie na korzyść krakowianina i dwukrotnie na jego niekorzyść. W jedynym starciu zakończonym przed czasem Milewski poddał Arkadiusza Żabę na MMA Attack 3.

Szymon Bajor przegrał przez jednogłośną decyzję pierwszy raz w karierze.

Jacek Czajczyński kończył ostatnie trzy pojedynki decyzją. Każda z nich była inna – Polak kolejno przegrał, zremisował i wygrał.

Tomasz Kondraciuk nie przegrał od lutego 2012 roku. Od tego czasu „Tomaj” stoczył 5 pojedynków, wszystkie zakończył przed czasem.

Spośród 11 wygranych walk Kondraciuka, tylko 3 wyszły poza pierwszą rundę.

Nokaut na Klingerze (3:11) jest najpóźniejszym tego typu zakończeniem walki w karierze poznanianina. Wcześniej Kondraciuk nokautował rywali nie później niż w drugiej minucie starcia.

Łukasz Klinger przegrał pierwszy raz w karierze. Porażka z PROMMAC 1 przerwała passę 6 zawodowych zwycięstw przed czasem przemyślanina.

Tomasz Kowalkowski walczył do tej pory tylko trzykrotnie. Wszystkie pojedynki gdynianin odniósł przez jednogłośną decyzję.

Grzegorz Janus przed 1.03 ostatni raz przegrał w maju 2008 roku. Od tamtej pory zawodnik z Nowego Sącza stoczył pięć pojedynków. Przegrana z PROMMAC 1 jest drugą w jego karierze i zarazem pierwszą przez decyzję.

Michał Michalski stoczył do tej pory trzy pojedynki. Zwycięstwo z PROMMAC jest drugim starciem w karierze Michalskiego, które zakończyło się decyzją. W swoim debicie uległ on niejednogłośnie na kartach sędziowskich.

Paweł Obrzut od początku kariery przeplata zwycięstwa porażkami. Przegrana z Michalskim była jego drugą porażką w karierze. Obie walki Obrzut przegrał przez decyzję.

9 KOMENTARZE

  1. „Gorilla” jest niepokonany od momentu zwolnienia z UFC we wrześniu 201o roku. Od tamtego czasu Polak walczył czterokrotnie, dwukrotnie nokautował rywala, a po razie poddał i wypunktował.

    Praktycznie jedna walka na rok – strasznie rzadko Tomek walczy…. A szkoda, bo jest to gość, którego się bardzo dobrze ogląda w klatce, a w dodatku w sile wieku nadal.

     

  2. Tak, jak pisaliśmy przy wprowadzaniu statystyk po UFC – będzie po każdym UFC i większych polskich galach. Przy KSW będzie nawet bardziej szczegółowo, ponieważ mamy więcej danych i możliwości do konfrontacji z poprzednimi galami.

  3. Dobra robota, tylko prosiłbym jeszcze o zliczenie celnych uderzeń w walce Bajora z Czajczyńskim 😀

  4. powinny wszystkie walki być na żywo,,,,i przeanalizujcie jeszcze raz walke Bajora i Czajczyńskiego…..

  5. Brakuje info o ilości sprzedanych biletów, oglądalności przed TV i zarobkach – ale to już nie zależy od redekacji

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.