Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

53 KOMENTARZE

1. Jakiś mecenas z mikrofonem przekonał ponoć Tomka, że walka zakończyła się w rundzie drugiej, a co lepsze – później do tego samego przekonał Materlę! Istny mistrz propagandy!

2. Wierzę, że Tomek nam da jeszcze nie jedną emocjonującą walkę. TeamGorilla nieustannie i bez względu na wynik!

3. Odczepcie sie od Tomka, mial na mysli, ze gdyby sedzia podniosl zamiast przerywac walke to jeszcze zdalzylby znokautowac Michala 😉

4. Byłem, całym sercem za Tomkiem. Zostało kilka sekund do końca walki i sędzia przerywa idź w chuj. Jeśli Gorilla wygrałby rozwiązało by to problem pasa, bo teraz to jest jakaś żenada. Jesteśmy kumplami to nie będziemy się bić, w UFC nikt się nikogo nie pyta specjalnie o to. Ale jak można porównywać KSW do UFC :lol:. WAR TOMEK, wracaj silniejszy.

5. Moim zdaniem Tomkowi chodziło o to że gdyby runda jeszcze potrwała, czyli runda trwała 6-7minut to pocisnąłby Michała;)

6. Przerwanie najważniejszej walki wieczoru 5 sekund przed końcem po nieczyniących szkód ciosach to niekompetencja
    W sumie to 2 rundy dla Drwala jakby się zastanowić można dać ,bo sama kontrola w parterze czy obchodzenie pozycji to w grapplingu wnosi tyle ,w mma skuteczna stójka>kontrola w parterze

7. Się zastanawiam czy w kinie jako jedyny za Drwalem byłem albo w ogóle za jednym lub drugim.Bo ja co obalenie się wkur…łem ,a przy przerwaniu to… Ja lubię Materle ,ale Drwala bardziej i jeszcze patologia z pasem by się skończyła

8. Zgadzam się z Wami co do przerwania, ile ciosów przyjąłby Drwal przez te kilka sekund? 3-4? To już i tak nic by nie zmieniło, a ciekaw jestem jak pojedynek wyglądał na kartach punktowych.

9. Ale głupie gadanie, jak nie chce walczyć w parterze to po cholere walczy w MMA, niech idzie do boksu albo k1, bo tak jak on gada to mógłby walczyć gdyby miał dobre obrony przed obaleniami, a u niego to zapasy na są na tragicznym poziomie.

10. Ech, Tomek, Tomek…. <nie wiem co napisać, bo łzy zalały klawiaturę….>

Edit: Ale brawa za zdroworozsądkowe podejście do walki "przyjaciół". Przed walką Michała i Tomka można było wyczuć wręcz przyjacielską atmosferę, a jednak dali zajebiste szoł. Więc w czym problem? Czyżby u kogoś elementy pancerza metalowego, używanego przez średniowiecznych rycerzy, byłyby pokryte fekaliami, zwanymi także kupą?

11. Ech, Tomek, Tomek…. <nie wiem co napisać, bo łzy zalały klawiaturę….>

12. Dziwi mnie, że niektórzy by chcieli żeby sędzia przy przerwaniu walki sugerował sie pozostałym czasem do końca rundy….

Walkę przerywa sędzia m.in. gdy:

jeden z zawodników wyraźnie dominuje nad przeciwnikiem, który nie jest w stanie skutecznie się bronić przed jego atakiem

Jak dla mnie się kwalifikuję.

14. Drwal dał dobrą walkę. Myślę, że nie wygra z Mamedem- zapewne zawalczą w grudniu tego roku. Po tej walce Tomek dostanie prosperującego zawodnika i jak przegra to pożegna się z federacją.

16. Masta Blasta

Jeżeli w walce Hunt-Miocic sugeruował się wytrzymałością Hunta
    Poza tym ciosy nie robiły szkód ,a jak przerwać to mógł wcześniej

17. Masta Blasta

18. michi972

Przerwał w momencie który uznał za stosowany. Materla bił bezbronnego Tomka w tej pozycji przez 90 sekund(!), 40 sekund przed końcem sędzia dawał pierwsze ostrzeżenia, od 25 sekundy sygnalizował że Drwal musi się bronić bo przerwie, po czym związku z niezmienną sytuacją podjął decyzje (bo od tego jest i odpowiada za swoje poczynania w przeciwieństwie do stronniczych kibiców) o przerwaniu. Nie wiem co tu drążyć temat, tak to się czasem kończy.

19. michi972

20. Brawo dla Tomka za podejście poza układami i układzikami.Teraz powinien dostać następny walkę,bo mimo wszystko po kontuzji i długiej przerwie musi trochę odrdzewieć,odbudować kardio.Michał tradycyjnie przez 2.5 rundy obrywał w stójce i jeśli z takim Azizem znowu będzie chciał wszystkim pokazać wymiany bokserskie,to skończy tak jak wczoraj Silva.

22. VaeVictis

Masta Blasta

Przewińcie wywiad do 3:02.

23. VaeVictis

24. Masta Blasta

Tylko to nie jest walka na almma ,tylko o pas ksw .Pozatym żeby to były ciosy które rozcinały,były mocne itp.,a to nie była walka jednostronna i te 2 ciosy które by jeszcze zadał gówno by zrobiły .Zawodnik się nie poddał,narożnik ręcznikiem nie rzucił ,zagrożenia zdrowia nie było

25. Masta Blasta

26. michi972

W danym momencie była jednostronna. Gówno robiąca to była obrona Tomka mimiką twarzy przez 1,5 minuty. Sędzia miał pretekst żeby przerwać i to zrobił, nieważne ile zostało do końca rundy.

27. michi972

28. Masta Blasta

Pretekst miał ,ale gówniany.

29. Masta Blasta

30. Dziwne wydaje mi się pytanie o kopnięcia, bo to raczej zrozumiałe dla każdego interesującego się tym sportem 😛 Wyglądało na jakąś "lekcję dla słuchaczy" i fanów Tomka, którzy jednak mają ten dylemat "Czemu nie kopał" ;-D

Tomek chciał 3 rundy dalej…No, ale dużo już widziałem, a rzadko się widzi tak dominującą pozycję jak crucifix w MMA jednak, z którego ktoś nie może się tak długo oswobodzić, choć jednej ręki. Trzeba oddać to Michałowi, że mega to wyglądało pod kątem techniki, choć szkoda było patrzeć jak Tomek obrywa i nie może nic zrobić z tymi uderzeniami, jakie nie były, obrony nie było żadnej, bo nie miał czym się bronić, a wyjść z crucifixa też nie mógł. Zasady mówią z kolei konkretnie "obrona inteligentna", jej zabrakło i to zdecydowało, że do decyzji nie doszło.

Mam nadzieję, że zobaczymy szybko Tomka ponownie w KSW. Ktoś musiał wygrać. Fajnie, że Tomek chwali Michała i że mówi o tym, że go jego dyspozycja trochę go zaskoczyła. Michał był megaskoncentrowany w tej walce. Sporo przed walką już, zresztą aż mi to zaczęło przypominać brak pewności, ale walka pokazała, że się myliłem i to była koncentracja i widzenie jedynie celu w głowie.

Dzięki Tomek za walkę, emocje i podejście do walki.

32. Kibicowałem Tomkowi. Rozumiem, że można się spierać o punktację poszczególnych rund – tak to, niestety, wygląda, że widoczny jest brak konsekwencji w tej płaszczyźnie. W zależności od organizacji, miejsca walki, składu personalnego czasem sędziowie punktowi premiują agresywnego stójkowicza, czasem dominującego grapplera. Wszystko to nie ma jednak znaczenia w przypadku walki Drwal-Materla, która została przerwana prawidłowo przed czasem.

Tomek:
    a) nie bronił się inteligentnie,
    b) nie poprawiał swojej pozycji,
    c) przyjmował ciosy na głowę,
    d) kilkukrotnie został ponaglony do pracy przez sędziego ringowego, co nie przyniosło efektów.

Może i te ciosy nie były bardzo mocne, ale nie ma to żadnego znaczenia. Kiedy zawodnik atakujący kontroluje całkowicie ruchy bezbronnego przeciwnika, to psim obowiązkiem sędziego jest przerwać walkę. I tak się właśnie stało np. w przypadku pojedynku Nelsona z kimbo w TUF-ie czy starcia Hughes-Penn. Gdzie tu kontrowersja???:wall:
    [​IMG]
    [​IMG]

Tomek:

[​IMG]
    [​IMG]

34. Miałem, mam i zawsze będę mieć ogromny szacunek dla Goryla.
    Liczę, że nie będziemy długo czekać na kolejny występ. Rdza otrzepana, kolejny start będzie znacznie lepszy.
    Mam nadzieję, że się dogadają z KSW. Specyficzny kontrakt może być przeszkodą by zestawiać go z zawodnikami innymi niż Cipek i Mamed. A ja chętnie zobaczę go przeciwko Azaitarowi, Manhoefowi czy Karaoglu. Oni mogą zagwarantować naparzankę, której Tomek oczekuje.

35. Miałem, mam i zawsze będę mieć ogromny szacunek dla Goryla.

36. Przegrał bo był zardzewiały i nie starczyło cardio. Dopóki miał kondycje, punktował w stójce jak profesor. Żadnych przestrzelonych ciosów, wszystko wchodziło w Materlę. Szkoda, tej szansy na uporządkowanie pasów. Fajnie by było gdy Drwalu dostał kogoś typu Falcao, Cooper. Aziz już pewnie dla Materli jest szykowany. Jay Silva już zrobił swoje i powinien imho być odpalony.
    Co do samej walki, patrząc na to, że była to walka o pas, sędzia powinien pozwolić na więcej – tego przerwania można było uniknąć i zakończyć jak ludzie na decyzji.