Przed nadwiślańską sceną MMA historyczne wydarzenie. Nie bójmy się tego słowa. Pierwszy Polski Konwent MMA ma szansę stać się inicjatywą ważną dla krajowego rynku sportów walki na tyle, by rokrocznie skupiać fanów oraz osoby czynnie tworzące polską scenę mieszanych sztuk walki. Po raz pierwszy każdy, absolutnie każdy, będzie miał okazję powąchać, a wręcz dotknąć MMA w całej rozciągłości. Jestem przekonany, że ogrom przygotowanych atrakcji sprawi, iż każdy prawdziwy fan MMA podczas tej imprezy będzie czuł się niczym w tytułowym uścisku Heraklesa od początku do końca absolutnie przytłoczony!

Przypomnę jednak najważniejsze informacje. Całe święto MMA składać się będzie z trzech części – Konwentu MMA, ceremonii rozdania nagród MMARocks, oraz oficjalnego after party. Pierwsza część startuje o godzinie 10:00 w hali Koło (ul. Obozowa 60) i potrwa aż do godziny 17:00. Ceremonia rozdania Heraklesów 2011 rusza o 20:00 w Hotelu Marriott. After Party odbędzie się w 1811 Club by Theatro (ul. foksal 18). Po więcej szczegółów odsyłam do konkretnych newsów które znajdziecie tutaj.

Dlaczego każdy fan MMA powinien w sobotę znaleźć się w Warszawie? W zasadzie na to pytanie odpowiedziałem już w pierwszym akapicie, jednak postaram się przybliżyć Wam szanowni czytelnicy co w praktyce oznaczać będzie owo „dotykanie MMA”.

„Myślę, że polskie MMA dojrzało już do tego, żeby raz w roku się spotkać i wspólnie coś zrobić. Zawodnicy zasługują na to, żeby odbierać ładne statuetki w eleganckiej scenerii, przed kamerami TV, w galowych strojach i tak dalej. Fani zasługują na to, aby raz w roku móc spotkać się ze wszystkimi czołowymi fighterami. W założeniu to ma być święto całej dyscypliny, ale głównie chodzi nam o ukłon w stronę fanów”- Paweł Kowalik.

I tak właśnie do dyspozycji fana będzie większość absolutnej czołówki polskiego MMA. Swoją obecność potwierdzili min. Mamed Chalidow, Artur Sowiński, Tomasz Drwal, Maciej Jewtuszko, Marcin Różalski, Antoni Chmielewski, Krzysztof Kułak, Robert Jocz, Aslambek Saidov, Rafał Moks, będą wracający z zagranicy Michał Materla i Marcin Held, będzie młody Anzor Anzhiev, będzie wielu, wielu innych świetnych fighterów. Każdy z nich z przyjemnością odpowie na pytania, podpisze się na koszulce, czy zrobi groźna minę do pamiątkowego zdjęcia. Możliwość spotkania tylu fighterów w jednym miejscu sama w sobie jest już fajną sprawą a tu będzie jedynie uzupełnieniem całości.

Bo na pierwszym planie będą pokazy, wykłady i gorące dyskusje. I tak przed samym tylko południem będziecie mieli okazje zobaczyć zapasy pod MMA (w wykonaniu Aquila Competition Team), pokazowy trening MMA (Copacabana Warszawa a później Robert Jocz, Silesian Cage Club  i Berserker’s Team), oraz pokaz technik kończących BJJ w wykonaniu Marcina Helda! W dalszej części odbędzie się pokaz technik bokserskich – oraz walka o mistrzostwo Warszawy w kat. 81 kg (Cymański vs. Perczyński), pokaz karate, oraz treningowa walka pomiędzy Michałem Materlą a Rafałem Moksem.

„Jeśli chodzi o zawodników, trenerów, organizatorów gal to chylę czoła. Byłem zdziwiony z jaką ochotą odpowiadali na zaproszenia. Niektórzy potrafili nawet zmodyfikować plany, by tylko przyjechać na Konwent i rozdanie nagród. Ci, których nie będzie, to osoby, które naprawdę nie mogą dojechać” – P. K.

Członkowie redakcji MMARocks poprowadzą dwie debaty.

Tomek „TJ” Marciniak podejmie temat kondycji i przyszłośći polskiego MMA – uczestnicy debaty to Piotr Szymanowski, Wojsław Rysiewski (MMARocks), Piotr Onami (Eurosport), i Jacek Sarna (MMA TV), natomiast Wojsław „Venom” Rysiewski wraz z Tomaszem Bronderem (sędzia główny KSW), Grzegorzem Skibniewskim (sędzia główny MMA Attack), oraz Krzysztofem Kułakiem (zawodnik i sędzia ringowy) postara się zgłębić temat sędziowania i punktacji w MMA.

Jeden z najlepszych specjalistów od przygotowania fizycznego – Michał Garnys poprowadzi dwa wykłady – na temat suplementacji, oraz roli treningu o charakterze tlenowym w MMA, natomiast właściciele największej w Polsce organizacji mixed martial arts (KSW) – Maciej Kawulski i Martin Lewandowski wezmą udział w sesji pytań i odpowiedzi, podczas której będzie można dowiedzieć się min. jak wygląda MMA z tej drugiej – niewidocznej dla fana – strony kurtyny.

Całości dopełnią stoiska KSW, MMA Attack, oraz firm odzieżowych (Pitbull West Coast, Stoprocent) gdzie wszyscy zainteresowani będą mogli kupić gadżety, ubrania i pamiątki związane tak z MMA jak i samym Konwentem.

„Za to najbardziej zawiodłem się na konkurencyjnych portalach. Niektórzy wciąż mają kompleks MMARocks i chyba starają się udawać, że nie istniejemy. Każdy mógł przyjść na Konwent jako akredytowany dziennikarz i zrobić więcej materiałów niż w przeciągu kilku następnych miesięcy, ale to już nie nasz problem. Przynajmniej nie ma roboty przy wydawaniu akredytacji prasowych” – P. K.

Podczas ceremonii w hotelu Marriott rozdamy nagrody MMARocks – Heraklesy 2011. Zwycięzcy siedmiu kategorii (zawodnik roku, nokaut roku, poddanie roku, walka roku, gala roku, odkrycie roku, klub roku) wyłonieni zostali poprzez wewnętrzne głosowanie redakcji MMARocks.pl, jedna kategoria (zawodnik roku publiczności) powierzona została w ręce fanów – głosowanie. Dodatkowo ceremonie uświetni pierwsza edycja rodzimego odpowiednika Hall of Fame – gdzie corocznie wyróżniany będzie jeden zawodnik, który przynosi/przynosił chlubę polskiemu MMA!

„Już kilka razy podkreślałem, że Konwent jest dedykowany fanom. Z kolei rozdanie Heraklesów MMARocks to już ukoronowanie zawodników, trenerów i organizatorów. Jedną statuetkę oddaliśmy fanom, by mogli dorzucić swoją cegiełkę także na tej imprezie. Przy okazji zobaczymy, czy redakcja MMARocks wybierze innego fightera niż fani.” – P. K.

Warto także nadmienić, iż ceremonię rozdania nagród uświetnią swoją obecnością Jan Błachowicz, Borys Mańkowski i Damian Grabowski (którzy niestety nie będą mogli być z nami na konwencie). Imprezie patronują Antyradio i telewizja Orange Sport, która będzie miała swoje studio na Konwencie i dodatkowo będzie nagrywała ceremonię rozdania nagród.

Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak jeszcze raz serdecznie zaprosić wszystkich czytelników, oraz sympatyków mieszanych sztuk walki na Pierwszy Polski Konwent MMA. Bądźcie tam z nami. My będziemy tam dla Was! Do zobaczenia w sobotę, bo podobnie jak cytowany w tekście Escobar:

„Mam nadzieję, że to początek czegoś wielkiego i kolejna edycja już za rok. Może bliżej stycznia, a nie ostatniego dnia marca… Jeśli impreza wypali, to widzimy się za rok.” P. K.

Chief Financial Officer | Shareholder of MMAROCKS. Columnist. Does not avoid political topics. Radical for Capitalism.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.