Już 2 czerwca na stadionie Stilonu w Gorzowie dojdzie do jednego z najważniejszych wydarzeń tego roku w świecie sztuk walki. Udział w nim wezmą najlepsi zawodnicy mieszanych sztuk walki oraz bokserzy. Tym razem sportowcy nie będą ze sobą rywalizować w ringu, ale na boisku piłkarskim. Polska czołówka świata sztuk walki spotka się w Gorzowie, aby wesprzeć chorującego na nowotwór Aleksa – podopiecznego Fundacji Cancer Fighters. U 14-letniego Aleksa lekarze stwierdzili guz złośliwy kości piszczelowej osteosarcoma z patologicznym złamaniem kości.

– Niestety lekarze nie zdołali uratować nogi Aleksa i teraz potrzebuje specjalistycznej protezy, która ułatwi mu codzienne funkcjonowanie. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie i zorganizować specjalną zbiórkę, dzięki której taka proteza trafi do Aleksa. W całą akcję włączyli się nasi ambasadorzy z Michałem Materlą na czele. Organizowany przez nas w Gorzowie mecz będzie naprawdę dużym wydarzeniem – mówi Marek Kopyść – Prezes Fundacji Cancer Fighters. W meczu charytatywnym swój udział potwierdzili m.in. Artur Szpilka, Mariusz Wach, Mamed Khalidov, Jan Błachowicz, czy Marcin Różalski. Cała zebrana podczas meczu piłkarskiego kwota zostanie przekazana na zakup protezy dla Aleksa. – Fundację Cancer Fighters wspieram już od dłuższego czasu. Aleks, który w wyniku nowotworu stracił nogę, uprawiał wcześniej boks. Chcemy mu pomóc wrócić do tego sportu, bo to obecnie jego największe marzenie. Zbierzemy całą sumę, aby stało się to rzeczywistością – dodaje były mistrz Federacji KSW Michał Materla, który jest jednym z ambasadorów Fundacji Cancer Fighters.

Cancer Fighters to fundacja, która wspiera dzieci walczące z rakiem. Podopieczni nazywani są „Wojownikami”, a do zrealizowania mają dwa zadania: walczyć i pokonać chorobę. Głównym celem fundacji Cancer Fighters jest motywowanie dzieci do walki z chorobą i pokazanie im, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do zaprezentowania swojej wewnętrznej siły. Fundacja organizuje profesjonalne sesje zdjęciowe dla pacjentów oddziałów onkologicznych, które pokazują ich siłę w walce z chorobą, zaprasza do kliniki osoby, które swoją ciężką pracą dochodzą do osiągnięcia zamierzonego celu. Cancer Fighters stale wspierają m.in. mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk, czy Akop Szostak i Marcin Tybura.

22 KOMENTARZE

 1. KOCHAM TO :heart:

   Liczę że zjawi się jakaś ekipa Cohones i zbijemy piąteczkę 🙂

  To trzeba było na Bellatora jechać ostatnio, a nie na mecz piłki kopanej 😆

 2. Coś się popsuło

  https://sport.onet.pl/mma/gwiazdy-boksu-gwiazdy-mma-prezes-zablokowal-przelew/9h57lem

  Na TT też akcja

  Do całej sytuacji odniósł się – też za pośrednictwem Facebooka – prezes Stilonu Gorzów. Poinformował on, że ZKS Stolin Gorzów nie może zastosować się do treści umowy z Fundacją Cancer Fighters, bo – jak informuje – "podpis złożony pod umową przez jednego z prezesów zdobyty został w drodze wymuszenia rozbójniczego. Podpis pojawił się w okolicznościach uniemożliwiających swobodne podjęcie decyzji przez członka zarządu, o czym pokrzywdzony powiadomił prokuraturę".

  Rozal poszedl zalatwiac podpis pod umowa? :mamed:

 3. Miała być piękna akcja z udziałem zawodników MMA, a wyszła gangsterka, wymuszenia, rozboje, przywłaszczenia. Szkoda strzepic ryja.

 4. Miała być piękna akcja z udziałem zawodników MMA, a wyszła gangsterka, wymuszenia, rozboje, przywłaszczenia. Szkoda strzepic ryja.

  Zapomniałeś o brawurowej jeździe samochodem cinquecento

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.