saidov

Jak dowiedzieliśmy się przed chwilą, znany z występów na KSW, były mistrz tej organizacji – Aslambek S. został zwolniony z aresztu. Zwolnienie nastąpiło za poręczeniem majątkowym. Wcześniej sąd nie zgodził się na kaucje i postanowił zamknąć zawodnika na trzy miesiące do czasu rozprawy. Teraz jednak sąd w Olsztynie  ponownie rozpatrzył wniosek, po czym zmienił zdanie i wypuścił byłego mistrza z aresztu.

Zawodnik w sierpniu tego roku został wraz z czterema innymi osobami zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali Aslambeka pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Zarzucane grupie czyny to m.in. przestępstwa związane z wymuszaniem haraczy, groźbami karalnymi i pobiciami. Za zawodnikiem murem stał Mamed Chalidow, który od początku bronił swojego kuzyna:

Jestem bardzo zdziwiony. Wiem, czym się zajmuje Aslambek i nie widziałem, żeby robił coś nielegalnego. Razem trenowaliśmy i spędzaliśmy czas. Prawda sama się obroni.

Mamed Chalidow 30 sierpnia tego roku wystąpił również w programie „Dzień Dobry TVN”, w którym zajął jasne stanowisko i bronił swojego kuzyna. Zdaniem Chalidowa powodem zatrzymanie Aslambka były pomówienia i polityczne naciski. Materiał można obejrzeć tutaj.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.