Zieliński

Adrian Zieliński widowiskowym nokautem na Miroslavie Strbaku zakończył interesującą galę XCage 6/PLMMA 38 w Toruniu.

Adrian Zieliński (MMA 12-3, 6. w rankingu PL) od początku walki napierał na Miroslava Strbaka (MMA 9-4). Ofensywa przyniosła efekty już w pierwszej minucie starcia, kiedy to Polak celnym ciosem posłał Słowaka na deski. Ten jednak szybko doszedł do siebie, chociaż było widać, że wciąż odczuwa skutki trafienia. Po chwili pojedynek przeniósł się do parteru, lecz prędko zawodnicy wrócili do stójki. Podopieczny duetu Derlacz-Bońkowski wciąż napierał i na dwie minuty przed końcem rundy po raz drugi czysto uderzył w szczękę rywala. Tym razem Strbak stracił zupełnie przytomność i nie było mowy o kontynuowaniu walki.

Zieliński zanotował w Toruniu dwunastą wygraną w zawodowej karierze. Jak sam powiedział po walce, dzisiejsze zwycięstwo jest tym cenniejsze, że olsztynianin po raz pierwszy pokonał rywala przez czysty nokaut. Wcześniej dwukrotnie zakończył pojedynek przez TKO.