ACB oficjalnie potwierdziło to, o czym spekulowano już od jakiegoś czasu. Piotr Strus po trzech zwycięstwach z rzędu i czterech wygranych łącznie w organizacji otrzyma szansę walki o mistrzowski pas. Pojedynek z Albertem Duraevem odbędzie się 11 sierpnia w Londynie.

Piotr Strus (MMA 13-3-2) po ponad dwóch latach przerwy od MMA wrócił do klatki i w lutym 2017 roku zadebiutował w organizacji ACB. Od tamtej pory stoczył aż 5 walk, wygrywając 4 z nich. Jedna, na ACB 61 zakończyła się jako nierozstrzygnięta, po proteście złożonym przez obóz Polaka po kontrowersyjnej porażce. Od czasu powrotu do MMA Piotr zanotował niesamowity progres, o czym świadczy zdobyty przez niego Herakles w kategorii „Zawodnik Roku 2017”. Aż 3 z jego zwycięstw zakończyły walki przed czasem. Jego ostatni pojedynek miał miejsce w maju tego roku. Na ACB 87 w Nottingham Polak pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziów Fernando Gonzaleza. W zawodowym MMA zadebiutował w 2010 roku. Obecnie swoje umiejętności szlifuje w klubie Berkut WCA Fight Team w Warszawie.

Duraev (MMA 11-3) to 29-letni Rosjanin, który mistrzowski pas ACB zdobył w grudniu 2017 roku, pokonując przez TKO w pierwszej rundzie Vyacheslava Vasilevsky’ego. Wcześniej „Machete” był mistrzem tej samej organizacji, ale w kategorii do 77 kg. W 2016 roku został jednak pozbawiony tytułu po tym, jak przed walką z Patrikiem Kinclem nie wypełnił wymaganego limitu wagowego. Walka na ACB 45 została anulowana, a Duraev musiał budować swoją pozycję w organizacji na nowo. Obecnie ma serię aż 7 zwycięstw z rzędu, aż 6 z nich notując przed czasem. Ostatniej porażki w karierze doznał w 2014 roku, na gali M-1 Challange. Przez TKO w pierwszej rundzie pokonał go wtedy Anatoly Tokov.

Gala ACB 91 odbędzie się 11 sierpnia w Londynie. W karcie znaleźli się także Aslambek Saidov, Maciej Różański oraz Daniel Omielańczuk.

21 KOMENTARZE

 1. na plakacie jest że "Europe's biggest".

  myślałem, że chodzi o KSW..

  chyba, że się dogadali:

  KSW pisze tak w języku polskim i w Polsce,

  a ACB nie może używać tego sformułowania w Polsce, ani w języku polskim…

 2. Ja pierdolę, jakby mi ktoś w 2014 roku, po ultraturbochujowej walce Strusa z Jayem Silvą, powiedział, że jeszcze będę śledził karierę Piotrka z zainteresowaniem, kibicował mu, a on sam będzie walczył efektownie i bez kalkulacji, to bym się temu komuś wykasztanił prosto w mordę i zalecił mu mniej dopalaczy. Życie potrafi zaskoczyć jak kutas u pięknej Tajki, choć w tym przypadku jest to zaskoczenie całkowicie na plus.

  War Strus, sięgnij po ten pas, zbijaj dobre siano, życzy Ci tego Twój eks-hejter!

 3. Ale karta mega. W wygraną Piotrka nie za bardzo wierzę ale jako ex hejter niczym jebana chorągiewka na wietrze będę się cieszył jak Struś pokona Durajeva bo tez mu kibicuję od kilku walk. i mam nadzieję że Daniel tam zdominuje te wszystkie grube ruskie świnie i czeczeńskie dziki i będzie miał pas wysadzany michałkami.

 4. Ale karta mega. W wygraną Piotrka nie za bardzo wierzę ale jako ex hejter niczym jebana chorągiewka na wietrze będę się cieszył jak Struś pokona Durajeva bo tez mu kibicuję od kilku walk. i mam nadzieję że Daniel tam zdominuje te wszystkie grube ruskie świnie i czeczeńskie dziki i będzie miał pas wysadzany michałkami.

  Znając Daniela za długo by się nim nie nacieszył. Chyba że dostałby kilkadziesiąt kilo rezerwy.

 5. Ja pierdolę, jakby mi ktoś w 2014 roku, po ultraturbochujowej walce Strusa z Jayem Silvą, powiedział, że jeszcze będę śledził karierę Piotrka z zainteresowaniem, kibicował mu, a on sam będzie walczył efektownie i bez kalkulacji, to bym się temu komuś wykasztanił prosto w mordę i zalecił mu mniej dopalaczy. Życie potrafi zaskoczyć jak kutas u pięknej Tajki, choć w tym przypadku jest to zaskoczenie całkowicie na plus.

  War Strus, sięgnij po ten pas, zbijaj dobre siano, życzy Ci tego Twój eks-hejter!

  Hehehe, mega tekst, szczególnie to o życiu :roberteyeblinking:

 6. Od bardzo , bardzo dawna kliknąłem w temat nie po to żeby hejtować i wyśmiewać ale z czystej ciekawości i zadowolenia że Piotrek walczy o pas. Bardzo dziwne uczucie i nowe doświadczenie.

 7. Można było się spodziewać, że tej gali w Polsce jednak nie będzie. Nie wierzę też, że będą próbowali termin mocno późnej jesieni lub zimy, bo chyba wszystko pozajmowane w planach ACB. Najlepsze działa(no prawie najlepsze) z Polski wytaczają na Londyn. Biorąc pod uwagę miejscówkę, w której będzie gala można stwierdzić, że nie przeceniają swoich możliwości. W Nottingham też karta była naprawdę dobra(potem się skopała lekko), a promocje na bilety były co jakiś czas bo nie schodziły. Od pewnego czasu ACB szuka miejsca, w którym będzie sprzedawać bilety. Jakiś rok temu powiedziałbym, że im nie zależy na kasie, ale czasy się zmieniły jak widać.

 8. To moze byc historyczny moment za ktorym moga pojsc kolejni….Strus srednia Omielanczuk ciezka Held lekka Celinski polciezka

 9. Życie potrafi zaskoczyć jak kutas u pięknej Tajki (choć w tym przypadku jest to zaskoczenie całkowicie na plus).

  :awesome:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.