Już dziś pochodzący z Filipiny Eduard Folayang będzie bronił tytułu mistrzowskiego organizacji ONE Championship przeciwko Ev Tingowi. Gala ONE: Kings of Destiny odbędzie się w Manili.

Eduard Folayang pozostaje niepokonany od trzech walk. Mistrzem kategorii lekkiej został po tym jak pokonał Shinya Aokiego na gali ONE: Defending Honor, w listopadzie roku 2016.

Tuż przed zbliżającą się obroną tytułu Folayang w rozmowie z serwisem MMAWeekly opowiedział nieco o swojej walce o pas z Aokim.

Wiele osób ze świata MMA uważało, że przegram starcie z Aokim, byłem skazywany na porażkę. Jeśli spojrzy się na jego historię, to trzeba otwarcie przyznać, że on jest prawdziwą legendą nie tylko w Japonii, ale w całym azjatyckim MMA. Ja jednak zawsze w siebie wierzyłem i wierzę nadal, wierzę też, że nawet bohaterowie upadają, nawet legendy kiedyś się kończą.

Folayang jest pewny swego przed obroną tytułu i uważa, że utrzyma mistrzowski pas.

Jestem pewny swego, a to wynika z mojej wiary i z tego jak przygotowuję się do walk. Wiem, że siłą mojego przeciwnika są ciosy i kopnięcia. Jego słabością są defensywne zapasy, ale on potrafi również poddawać swoich rywali. Co jednak ważne, mój przeciwnik jest głodny zwycięstwa, a ja jestem głodny utrzymania pasa mistrzowskiego. Mogę mu oddać jeden z moich pasków do spodni, ale nie pas mistrzowski.