(fot. Esther Lin/MMAFighting.com)

26 stycznia, USADA poinformowała, że Michał Oleksiejczuk naruszył przepisy antydopingowe i w jego ciele wykryty został klomifen, należący do antyestogenów. Taką samą substancję wykryto wcześniej m.in. u Brocka Lesnara czy Jona Jonesa. Zwycięstwo Polaka nad Khalilem Rountree, które miało miejsce w jego debiutanckim starciu na UFC 219 w grudniu ubiegłego roku, zostało zmienione na no contest.

Menadżer Michała Oleksiejczuka Paweł Kowalik, za pośrednictwem mediów społecznościowych, w oficjalnym stanowisku, odniósł się dziś do stawianych Michałowi zarzutów i akceptacji przez niego wymierzonej przez USADA kary. W oświadczeniu czytamy:

W dniu 30.12.2017 Michał Oleksiejczuk zmierzył się w swojej debiutanckiej walce dla UFC, w której po świetnym boju pokonał Khalila Rountree. Niestety, w próbce moczu Michała wykryto zakazaną substancję – klomifen. Podjęliśmy całym zespołem intensywną pracę w celu ustalenia źródła pochodzenia zakazanej substancji w organizmie Michała. „Lord” na wiele miesięcy przed debiutem, a także przed podpisaniem kontraktu z UFC, zażywał krótkotrwale lek zawierający klomifen. Środek ten bardzo długo pozostaje w organizmie, a wyniki badania potwierdzają, że jego stężenie u Michała było bardzo niskie. Wprawdzie potwierdza to, że środek zażywany był na długo przed dołączeniem do UFC i do tego nie miał wpływu na postawę zawodnika w debiucie dla tej organizacji, ale prawo jest prawem. O ile uważamy karę rocznego zawieszenia za zbyt surową w stosunku do przewinienia, to w związku z przedłużającym się postępowaniem dyscyplinarnym postanowiliśmy zamknąć sprawę i zaakceptować wymierzone przez NASC oraz USADA kary. Michał przez cały czas jest do dyspozycji kontrolerów agencji antydopingowych oraz skrupulatnie sprawdza wszystkie zażywane substancje pod kątem dopingu. Michał w swoim debiucie pokazał, że jego miejsce jest w elicie, a jego młody wiek pozwala nam z ogromnym optymizmem patrzeć w przyszłość. Oleksiejczuka w UFC zobaczymy ponownie w 2019 roku, Michał cały czas ciężko trenuje, by rozwijać swoje umiejętności i wiemy, że jeszcze udowodni wszystkim swoją klasę sportową. My w dalszym ciągu wierzymy w niego i pracujemy nad tym, by przerwa od startów jak najmniej zaszkodziła jego karierze i stąd też decyzja o zaakceptowaniu kary i zamknięciu sprawy. Czekamy na powrót jeszcze lepszego „Lorda” w 2019 roku.

64 KOMENTARZE

 1. "Niestety, w próbce moczu Michała wykryto zakazaną substancję – klomifen"

  No niestety, jak pech to pech 🙁 Mogli nie wykryć.

 2. ale mnie wkur*** takie oświadczenia. Po co ludzie wspominaja o tym klimofenie jak nawet nie sprostują o jaki lek chodzi. Jak mamy nie robić beki z Pawła Kowalika i przy okazji jego zawodników innych skoro on robi z ludzi idiotów.

  Podjęliśmy całym zespołem intensywną pracę w celu ustalenia źródła pochodzenia zakazanej substancji w organizmie Michała. „Lord” na wiele miesięcy przed debiutem, a także przed podpisaniem kontraktu z UFC, zażywał krótkotrwale lek zawierający klomifen

  Tak intensywną że nawet nie podajecie nazwy o jaki lek chodzi. Dlaczego nie podajecie? Bo nie macie zadnego usprawiedliwineia i normalnego wyjasnienia poza kłuł w dupe. Omielańczuk normalnie podał lek który zażywał a tutaj wielki problem. Jakis qrwa niezidentyfikowany lek zawierajacy klimofen, ale pierdolenie. Nie , kara nie jest za surowa a te twoje Kowalik o Michale "MIĘŚNIE NIE WALCZĄ MICHAŁ TO UDOWODNIŁ" można zmienić na "MIĘŚNIE NIE WALCZĄ STERYDY JUŻ TAK"

 3. Tak intensywną że nawet nie podajecie nazwy o jaki lek chodzi. Dlaczego nie podajecie? Bo nie macie zadnego usprawiedliwineia i normalnego wyjasnienia poza kłuł w dupe. Omielańczuk normalnie podał lek który zażywał a tutaj wielki problem. Jakis qrwa niezidentyfikowany lek zawierajacy klimofen, ale pierdolenie. Nie , kara nie jest za surowa a te twoje Kowalik o Michale "MIĘŚNIE NIE WALCZĄ MICHAŁ TO UDOWODNIŁ" można zmienić na "MIĘŚNIE NIE WALCZĄ STERYDY JUŻ TAK"

  A na chuj ci dokładna nazwa leku? Omielańczuk też nie podał dokładnej nazwy leku, podał nazwę substancji – meldonium.

  Na polskim rynku jest tylko kilka preparatów z klomifenem, ale on i tak przecież pewnie wpierdalał jakiegoś greckiego od anfarm hellas z "szarego importu".

 4. A na chuj ci dokładna nazwa leku?

  a po to kurwa żeby sprawdzić czy to naprawdę lek czy P. Kowalik robi z ciebie upośledzonego idiotę. Wiesz dlaczego nie podają nazwy? Bo by się ośmieszyli. Dlatego jest niezidentyfikowany lek jak naziści z księżyca. Po co w ogóle takie rzeczy pisać? Jak masz bronić swojego zawodnika to lepiej nic nie pisać niż robić tak ewidentnie z ludzi idiotów. Ci polsy menadżerowi to serio sa tak przypadkowi, ze pierwsza lepsza osoba z ulicy by mogla to samo robic i pewnie robila by to lepiej.

 5. a po to kurwa żeby sprawdzić czy to naprawdę lek czy P. Kowalik robi z ciebie upośledzonego idiotę.

  Jak na razie to sam z siebie robisz upośledzonego idiotę. Co tu jest do sprawdzania, skoro mówią wprost, że brał klomifen?

  Wiesz dlaczego nie podają nazwy? Bo by się ośmieszyli.

  Pewnie dlatego, że a) Oleksiejczuk nie pamięta, bo pewnie miał wyjebane co mu tam koleżka dał, b) nie ma to żadnego znaczenia czy brał preparat o nazwie "a", "b" czy "chuj wie jakiej", skoro wprost mówią, że brał klomifen.

  Klomifen to klomifen łosiu, czego ty chcesz jeszcze? Numeru seryjnego opakowania i daty ważności?

  Po co w ogóle takie rzeczy pisać? Jak masz bronić swojego zawodnika to lepiej nic nie pisać niż robić tak ewidentnie z ludzi idiotów. Ci polsy menadżerowi to serio sa tak przypadkowi, ze pierwsza lepsza osoba z ulicy by mogla to samo robic i pewnie robila by to lepiej.

  Ta, na pewno ty byś sobie lepiej poradził w roli menadżera mma :jarolaugh:

 6. Nie wiem po co zawsze się tak oburzacie na doping. Brał przed UFC, bo mógł. Większość zawodników bierze, nie chwaląc się tym, to zrozumiałe. Przecież nie powie po walce "ale trafilem z cyklem, czuje się wyśmienicie !" Jak dla mnie, zero dramy. Nie ma zakazu, to na ki chu drążyć.

 7. Jak na razie to sam z siebie robisz upośledzonego idiotę. Co tu jest do sprawdzania, skoro mówią wprost, że brał klomifen?

  Pewnie dlatego, że a) Oleksiejczuk nie pamięta, bo pewnie miał wyjebane co mu tam koleżka dał, b) nie ma to żadnego znaczenia czy brał preparat o nazwie "a", "b" czy "chuj wie jakiej", skoro wprost mówią, że brał klomifen.

  Klomifen to klomifen łosiu, czego ty chcesz jeszcze? Numeru seryjnego opakowania i daty ważności?

  Ta, na pewno ty byś sobie lepiej poradził w roli menadżera mma :jarolaugh:

  A może koledze chodzi bardziej o to po co brał klomifen ? Cytuję:

  "Syntetyczny związek wywierający bezpośrednie działanie na podwzgórze, wybiórczo zapobiegając wiązaniu się estradiolu z receptorami w podwzgórzu. Przez sprzężenie zwrotne prowadzi do zwiększonego wydzielania hormonów gonadotropowych, zwłaszcza lutropiny, co w efekcie w znacznej części przypadków wywołuje owulację.

  Wskazania

  Leczenie niepłodności u kobiet spowodowanej brakiem owulacji."

  No raczej na to go nie brał, a jakie jest jeszcze inne działanie klomifenu i po co go brać ? Odblokowanie po cyklu ale nie no to przedziez nie może być to…

 8. Brał ale dawno i lekko – nie liczy się.

  W sumie to czysta prawda. Ten jego krajowy menadżer, czy jak mu tam już dawno wyjaśniał, że nie spodziewali się kontraktu z UFC i brał jak występował w Polsce.

  W Polsce przecież nie ma dopingu:fjedzia:

 9. Najwazniejsze jak sie Zmija prul na twiterze po wazeniu Michala ze miesnie nie walcza:crazy:a tu jeb po jakims czasie wpadka Lorda:lol: poza tym osmieszyl sie tym oswiadczeniem bo Sarna Lorda sprzedal bez zadnej krepacji:fly:

 10. Sie czepiacie Kowalika, ktory probuje posprzatac syf po swoim nieogarnietym podopiecznym. Typ mu nie powiedzial przeciez, ze cos bral, co by moglo wyjsc na kontroli. Jakby powiedzial, to by wymyslili kontuzje czy cos, zeby odlozyc debiut. Duzo mozna powiedziec o zmiji, ale chyba nie to, ze jest idiota…

 11. Sie czepiacie Kowalika, ktory probuje posprzatac syf po swoim nieogarnietym podopiecznym. Typ mu nie powiedzial przeciez, ze cos bral, co by moglo wyjsc na kontroli. Jakby powiedzial, to by wymyslili kontuzje czy cos, zeby odlozyc debiut. Duzo mozna powiedziec o zmiji, ale chyba nie to, ze jest idiota…

  Jego debiut i tak był przesunięty, bo Cutelaba wpadł dzień, czy dwa przed walką na UFC 217.

 12. Jego debiut i tak był przesunięty, bo Cutelaba wpadł dzień, czy dwa przed walką na UFC 217.

  Pewnie przełożyliby go jeszcze bardziej 😉 a tak to Michałowi się spieszyło do klatki po odwołaniu pierwszej walki i jak się okazuje powalczył za wcześnie

 13. >polskie mma

  >ktoś wpadł na dopingu

  >wielka sraczka i zdziwienie na cohones

  Serio? Tyle lat na forum i niektórzy naiwni jak dzieci. Jak dzieci.

 14. U mnie na osiedlowej silce połowa typa oficjalnie się przyznaje do stosowania lżejszych bądź cięższych anaboli, ale ktoś w UFC miałby być czysty. Lol.

 15. >polskie mma

  >ktoś wpadł na dopingu

  >wielka sraczka i zdziwienie na cohones

  Serio? Tyle lat na forum i niektórzy naiwni jak dzieci. Jak dzieci.

  U mnie na osiedlowej silce połowa typa oficjalnie się przyznaje do stosowania lżejszych bądź cięższych

  anaboli, ale ktoś w UFC miałby być czysty. Lol.

 16. niby nic się nie stało, ale to jednak sportowiec który reprezentuje Polskę poza granicami kraju, akurat Polacy i Polki jeśli chodzi o wpadki dopingowe to na szarym końcu, ale jest ich w takiej ilości, że rzutuje to na wizerunek wszystkich, tym bardziej, że jego pierwsza walka była eksponowana, zamykała prelimsy itd. i żadne tłumaczenie tu nie pomoże, bo sam powinien wiedzieć czy był w stanie rywalizować czy nie tak, żeby siary nie było;

  gdzieś tam przejawia się wątek zwiększenia wydolności…no a sama walka z mudżinem wyglądała właśnie tak, ze mudżin kaput kardio w 1 rundzie,a Michał niestrudzony przez wszystkie 3 rundy:jjsmile:

 17. Przestańcie się przypierdalac, było minęło. Oby Michał wrócił zaraz na początku przyszłego roku.

  Dokładnie tak, Brian Ortega na początku swej przygody z UFC też miał wpadkę dopingową a teraz jest lansowany jako wzór dla innych, taki santo subito UFC.

  :siara: to :siara: na chuj drążyć temat.

 18. A może koledze chodzi bardziej o to po co brał klomifen ? Cytuję:

  "Syntetyczny związek wywierający bezpośrednie działanie na podwzgórze, wybiórczo zapobiegając wiązaniu się estradiolu z receptorami w podwzgórzu. Przez sprzężenie zwrotne prowadzi do zwiększonego wydzielania hormonów gonadotropowych, zwłaszcza lutropiny, co w efekcie w znacznej części przypadków wywołuje owulację.

  Wskazania

  Leczenie niepłodności u kobiet spowodowanej brakiem owulacji."

  No raczej na to go nie brał, a jakie jest jeszcze inne działanie klomifenu i po co go brać ? Odblokowanie po cyklu ale nie no to przedziez nie może być to…

  No bral na odblok, chyba jasne to jest? Wszyscy biora, zyjcie z tym.

  Czasem mam wrazenie, ze jestem na onecie, a nie cohones

 19. Najwazniejsze jak sie Zmija prul na twiterze po wazeniu Michala ze miesnie nie walcza:crazy:a tu jeb po jakims czasie wpadka Lorda:lol: poza tym osmieszyl sie tym oswiadczeniem bo Sarna Lorda sprzedal bez zadnej krepacji:fly:

  masz jakiś link?

 20. No bral na odblok, chyba jasne to jest? Wszyscy biora, zyjcie z tym.

  Czasem mam wrazenie, ze jestem na onecie, a nie cohones

  Bj Penn nie bierze

  :frankapprove:

 21. Tak się jaracie tym UFC a tam co chwile słychać że ktoś dupe kłuje. W KSW jakoś o takich rzeczach nie słychać. Brawo K&L , kochamy Was za to że że jesteście ambasadorami sportu w najczystrzej postaci.

 22. Tak się jaracie tym UFC a tam co chwile słychać że ktoś dupe kłuje. W KSW jakoś o takich rzeczach nie słychać. Brawo K&L , kochamy Was za to że że jesteście ambasadorami sportu w najczystrzej postaci.

  :frankapprove:

  Ciężko mu nie przyznać racji

 23. Co za żałosne mydlenie oczu zwykłym Januszom. Jedynym lekiem zawierającym klomifen jest klomifen, wiec po chuj pisać jakby przyjął gripex z domieszka klomifenu…

 24. Co za żałosne mydlenie oczu zwykłym Januszom. Jedynym lekiem zawierającym klomifen jest klomifen, wiec po chuj pisać jakby przyjął gripex z domieszka klomifenu…

  Ja nie jestem Januszem a tez tego nie wiedzialem:homer:

 25. Poczebna diagnoza.

  Klomifen się stał

  Sprawa jest prosta, klomifen jest stosowany w 3 przypadkach. Pierwsze primo leczenie niepłodności u kobiet spowodowanych brakiem owulacji. Po drugie primo leczenie hipogonadyzmu (polega na nieprawidłowym funkcjonowaniu układu rozrodczego, a dokładniej mowa tu o niedoczynności gonad. w zależności od płci, dotyczy jąder lub jajników. PO TRZECIE PIRMO ULTIMO klomifen jest używany kilka tygodni po kuracji sterydowej przez kulturystów, bokserów itp. żeby uniknąć działań niepożądanych po sterydach  np. żeby testosteron wrócił do swojego normalnego poziomu  (większość sterydów blokuje wydzielanie testosteronu, w organizmie jest spadek, wchodzi w stan kataboliczny ) co zapobiegnie  spadkom uzyskanej masy i siły.

  Czas utrzymywania się w organiżmie to jest około 5 tygodniu, najczęściej robią badania z moczu, aczkolwiek krew jest dużo dokładniejsza, ale niewiele osób się na to piszę bo są kurewsko drogie. Dziękuję. Idę na mecz

 26. PO TRZECIE PIRMO ULTIMO klomifen jest używany kilka tygodni po kuracji sterydowej przez kulturystów, bokserów itp. żeby uniknąć działań niepożądanych po sterydach np. żeby testosteron wrócił do swojego normalnego poziomu (większość sterydów blokuje wydzielanie testosteronu, w organizmie jest spadek, wchodzi w stan kataboliczny ) co zapobiegnie spadkom uzyskanej masy i siły.

  Czy tu na pewno chodzi o ten przypadek? :jimcarrey:

 27. Sprawa jest prosta, klomifen jest stosowany w 3 przypadkach. Pierwsze primo leczenie niepłodności u kobiet spowodowanych brakiem owulacji. Po drugie primo leczenie hipogonadyzmu (polega na nieprawidłowym funkcjonowaniu układu rozrodczego, a dokładniej mowa tu o niedoczynności gonad. w zależności od płci, dotyczy jąder lub jajników. PO TRZECIE PIRMO ULTIMO klomifen jest używany kilka tygodni po kuracji sterydowej przez kulturystów, bokserów itp. żeby uniknąć działań niepożądanych po sterydach  np. żeby testosteron wrócił do swojego normalnego poziomu  (większość sterydów blokuje wydzielanie testosteronu, w organizmie jest spadek, wchodzi w stan kataboliczny ) co zapobiegnie  spadkom uzyskanej masy i siły.

  Czas utrzymywania się w organiżmie to jest około 5 tygodniu, najczęściej robią badania z moczu, aczkolwiek krew jest dużo dokładniejsza, ale niewiele osób się na to piszę bo są kurewsko drogie. Dziękuję. Idę na mecz

  Dziękuję za fachową ekspertyzę. Do zamknięcia.

 28. . Po drugie primo leczenie hipogonadyzmu (polega na nieprawidłowym funkcjonowaniu układu rozrodczego, a dokładniej mowa tu o niedoczynności gonad. w zależności od płci, dotyczy jąder lub jajników. z

  I wszystko jasne, trochę się leczył, a nie koksował i wielka afera. Przecież nie będzie publicznie opowiadał o chorobie i się tłumaczył jakimś dzbanom z UFC co bierze. Biednemu zawsze wiatr w oczy wieje, Polska Chrystusem narodów. Całe życie jesteśmy drudzy, nawet jak jesteśmy pierwsi to się czujemy jak drudzy.

  #teamKowalik #ufcwdupie

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.