Relacja i wyniki

Wiktor Sobczyk (MMA 8-3) zdominował i zastopował Litwina Vaidasa Valanciusa (MMA 9-3-2) w walce wieczoru gali Ring XF 3: Podwójna Walka w Zgierzu. Zawodnik klubu Gracie Barra Łódź nie wdawał się w wymiany z wywodzącym się z muay thai rywalem, tylko przenosił pojedynek na ziemię. Po kilku udanych obaleniach w pierwszej rundzie, w drugie znowu położył przeciwnika na plecy. Tym razem udało mu się przejść i gradem ciosów najpierw z dosiadu, a później z pozycji za plecami zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

W drugiej walce wieczoru Michał Fijałka (MMA 7-2) przerwał passę dwóch porażek z rzędu zatrzymując Krzysztofa Gołaszewskiego (MMA 4-2) pod koniec pierwszej rundy. Starcie początkowo był bardzo wyrównane, w pierwszych minutach Sztanga dwukrotnie lądował na plecach po nieudanych próbach gilotyny. Na kilkadziesiąt sekund przed gongiem kończącym pierwszą odsłonę, zawodnik Berserkers Team posłał rywala na deski ciosem z prawej ręki, a następnie zakończył pojedynek serią ciosów na ziemi w gardzie Gołaszewskiego.

Bartłomiej Kurczewski (MMA 4-0) i Tadas Aleksonis (MMA 2-2-1) obaj zapoznawali się z deskami w wyrównanym trzyrundowym pojedynku. Pierwsza runda padła łupem Zgierzanina dzięki nokdaunowi po obszernym prawym cepie i serii ciosów na ziemi. W drugiej rundzie twardy Litwin zdecydowanie przejął inicjatywę kilka razy mocno trafiając Kurczewskiego oraz odwdzięczył się Polakowi serwując mu nokdaun. Niestety chwilę później zaatakował miejscowego zawodnika niedozwolonym kopnięciem w parterze za co sędzia Sławomir Cypel odjął mu punkt. Ostatnia odsłona nie dostarczyła już tylu emocji, praktycznie przez całe pięć minut obaj zawodnicy spędzili klinczując w narożniku. Po upływie regulaminowego czasu walki dwóch trzech z sędziów wskazało wygraną zawodnika Gracie Barra Łódź / Bonebreakers Zgierz.

Popis bokserskich wymian zgotowali kibicom w Zgierzu Rafał Haratyk (MMA 2-0-1) i Marcin Gułaś (MMA 2-1-1). Obaj zawodnicy ograniczyli się prawie tylko i wyłącznie do ataków rękami, Gułaś wykorzystywał swoje warunki fizyczne wyprowadzając ciosy proste, podczas gdy Haratyk operował mocniejszymi sierpami. Starcie było niezwykle wyrównane, chociaż wydawało się, że to zawodnik Berserkers Team Bielsko-Biała, szczególnie w trzeciej rundzie, trafiał silniejsze ciosy. Obaj okupili ten pojedynek obrażeniami twarzy, Gułaś rozbitym nosem i wargą, a Haratyk mocno zapuchniętym prawym okiem. Po piętnastu minutach walki w bardzo dobrym tempie każdy z sędziów ocenił pojedynek inaczej i starcie zakończyło się niejednogłośnym remisem.

W pojedynku otwierającym główną kartę Piotr Hallmann (MMA 5-1) zdominował w parterze Rastislava Hanulaya (MMA 4-3). W drugiej odsłonie podopieczny Grzegorza Jakubowskiego po obaleniu zdobył plecy rywala i z tej pozycji poddał go duszeniem.

W przedwalkach gali udanie w MMA debiutowali Adam Świderski (MMA 1-0), który znakomitymi obaleniami i uderzeniami w parterze w pierwszej rundzie zapewnił sobie punktową wygraną nad Ireneuszem Ziółkowskim (MMA 0-1), Oskar Piechota (MMA 1-0), który błyskawicznie poddał Patyka Kanię (MMA 0-1) oraz Piotr Gular (MMA 1-0), który po mało technicznej, ale bardzo zaciętej bójce zastopował Marcina Freitaga (MMA 0-1). W pojedynku otwierającym galę Albert Odzimkowski (MMA 2-0) nie dał żadnych szans w parterze Michałowi Malickiemu (MMA 0-1).

Walka wieczoru:

77 kg.: Wiktor Sobczyk pok. Vaidasa Valanciusa przez TKO (uderzenia w parterze), 3:58 runda 2.

Główna karta:

93 kg.: Michał Fijałka pok. Krzysztofa Gołaszewskiego przez TKO (uderzenia w parterze), 4:57 runda 1.
77 kg.: Bartłomiej Kurczewski pok. Tadasa Aleksonisa przez większościową decyzję, 28-27; 28-28; 29-28
84 kg.: Rafał Haratyk niejednogłośnie zremisował z Marcinem Gułasiem, 30-29; 30-30; 29-30
77 kg.: Piotr Hallmann pok. Rastislava Hanulaya przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:08, runda 2.

Pozostałe:

77 kg.: Adam Świderski pok. Ireneusza Ziółkowskiego przez jednogłośną decyzję, 20-17; 2 x 20-18
84 kg.: Oskar Piechota pok. Patryka Kanię przez poddanie (trójkąt nogami), 0:56 runda 1
93 kg.: Piotr Gular pok. Marcina Freitaga przez TKO (uderzenia w parterze), 4:42 runda 1
77 kg.: Albert Odzimkowski pok. Michała Malickiego przez poddanie (balacha), 2:44 runda 1