Jacare

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Po zdecydowanej wygranej nad Francisem Carmontem, Ronaldo Souza musiał przejść odkładaną wcześniej operację łokcia. Teraz, kiedy jest już w trakcie rehabilitacji, rozgląda się za odpowiednią datą walki i potencjalnymi rywalami. Wszystko wskazuje na to, że na celowniku „Jacare” znalazł się zwycięzca walki Bisping vs. Kennedy.

Wiadomość pochodzi od managera zawodnika, Gilberta Ferii, który podzielił się nią na antenie FOX Sports 1. Souza, który przeszedł w zeszłym tygodniu operację kontuzjowanego łokcia, uważa to zestawienie za najbardziej interesujące. Inną walką, która także mogłaby go interesować, to zmierzenie się z wygranym w starciu Boetsch vs. Rockhold, choć jest ono drugie w hierarchii teamu Brazylijczyka. „Jacare” będzie gotowy do walki w sierpniu i jest to termin zaproponowany przez Ferię.

Do walki Michaela Bispinga z Timem Kennedym dojdzie 16 kwietnia w Quebecu na TUF Nations Finale. Z kolei Luke Rockhold i Tim Boetsch zmierzą się niecałe dwa tygodnie później na numerowanym UFC 172 w Baltimore. Czas pokaże, kto będzie walczył o przetrwanie zamknięty w klatce z „Aligatorem”.

Sklep MMARocks
„To gi or not to gi” to jeden z ważniejszych dylematów w jego życiu. Zarywa noce dla walk technicznych i przekrojowych zawodników. Zainteresowany przebiegiem przygotowań na macie i otoczką biznesową. Realista, ze zrozumieniem znosi kompromisy w polskim MMA.