Organizatorzy Pierwszej Gali Martial Combat Club zaprosili do współpracy aż pięciu sędziów. – „Na Gali czeka nas aż 13 walk, w tym kilku rundowe walki w formule K-1. W zależności od czasu trwania każdej z nich impreza może potrwać nawet 4,5 – 5 godzin. Sędziowanie wymaga dużej koncentracji, a to jest wyczerpujące. Chcemy nie tylko zapewnić komfort pracy sędziującym, ale przede wszystkim zależy nam tym, by walki były oceniane prawidłowo i z pełną atencją co do niuansów, które mogą decydować o rozstrzygnięciu.” – wyjaśnia Robert Faryj, Prezes Fundacji im. Zbyszka Cyganiewicza, która organizuje Galę MCC.

Poszczególni sędziowie nie są trwale przypisani do ról, przewidziana jest rotacja. Będzie trzech sędziów tzw. punktowych, jeden sędzia ringowy oraz jeden sędzia techniczny, którego rolą będzie kontrolowanie zawodników przed wejściem na ring.

– „Udało nam się pozyskać bardzo dobry zespół sędziowski. To ważny element, który decyduje nie tylko o losie walk, ale także o jakości całego widowiska. Sędzia na ringu jest bowiem trochę jak reżyser – kreuje dynamikę walki”.- dodaje Robert Faryj.
A oto lista i sylwetki sędziów Gali MCC:

Radek „BOA” Turek
Brązowy pas Luta Livre i Brazylijskiego Jiu Jitsu. Jeden z najlepszych zawodników Submission Fighting i Luta Livre w Europie. Zwycięzca wielu turniejów grapplingowych na terenie całej Polski. Swoją pozycję w świecie walki parterowej potwierdził zwyciężając Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Finlandii w 2007 roku. Zwyciężając kategorię do 99 kilogramów zakwalifikował się do Mistrzostw Świata ADCC. W amerykańskim mieście Trentom, gdzie odbywały się Mistrzostwa Świata wygrał walkę z Nickiem Ackermanem – amerykańskim zapaśnikiem – i Występ Radka Turka na Mistrzostwach Świata ADCC zakwalifikował go do ósemki najlepszych zawodników Grapplingu na świecie.
Swoje doświadczenia i wiedzę wykorzystuje także jako trener i sędzia.

Grzegorz „Jakubek” Jakubowski – Gdynia
Jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników MMA. Swoją przygodę z Mieszanymi Sztukami Walki zaczął w 2002 roku i od tego czasu stoczył prawie 30 pojedynków – jego zawodowy rekord to 21-5-2. Niedawno zakończył swoją karierę MMA jako zawodnik, teraz swoją wiedzę i doświadczenie po raz kolejny pokaże w ringu, tym razem jednak jako sędzia na gali Martial Combat Club 31 maja na warszawskim Torwarze.
Jakubek jest głównym trenerem w gdyńskim klubie Mighty Bulls gdzie przekazuje swoją wiedzę młodym adeptom Mieszanych Sztuk Walki.

Marcin ”Kimura” Blicharski – Kraków
Prezes Polskiej Federacji ADCC, prezes Shooto Polska, organizator wielu prestiżowych imprez Submission Fighting na terenie całej Polski. Niegdyś związany z tym sportem jako zawodnik, teraz w całości poświęcił się sprawom organizatorskim. To, w dużej mierze, dzięki niemu możemy zaobserwować tak szybki rozwój Grapplingu w Polsce.
Bardzo doświadczony sędzia zarówno Grapplingu jak i MMA. Ze sportami walki miał do czynienia jako zawodnik, organizator gal Submission Fighting i MMA, promotor zawodników MMA oraz sędzia.

Sebastian Słowek – Poznań

Prezes klubu Alliance Team Polska. Doświadczony zawodnik BJJ i Submission Fighting – w obu tych dyscyplinach posiada brązowy pas. Posiadacz stopni mistrzowskich w Oyama Karate oraz Taekwon-do WTF. Jest głównym trenerem w poznańskim Alliance Team, szkolił służby mundurowe (AT, CBS, BOR). Co roku odbywa staże podnoszące kwalifikacje w Brazylii.

Matthias Werner – Niemcy
Członek organizacji SNIA Europe (Storage Networking Industry Association), autor podręcznika „Tape Future in Fabrics”. Sędzia, trener MMA, Submission Fighting oraz German Top Team (GTT). Wychował bardzo wielu dobrych zawodników Submission Fighting oraz MMA. Doświadczony trener oraz sędzia MMA

1 KOMENTARZ

  1. „Występ Radka Turka na Mistrzostwach Świata ADCC zakwalifikował go do ósemki najlepszych zawodników Grapplingu na świecie”

    buahaha, dobry zart.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.