20110623013359_827Q4218

Były mistrz UFC w wadze półśredniej, Matt Serra (11-7) ogłosił że w wieku 38 lat przechodzi na sportową emeryturę. Powodem są problemy zdrowotne z jakimi boryka się urodzony w Nowym Jorku zawodnik:

Mój czas chyba już dobiegł końca. Niedługo będę mieć 39 lat, dopiero co przeszedłem operacje wyjęcia żebra. Będę mieć trzecie dziecko. Moje akademie świetnie dają sobie radę. Czemu miałbym jeszcze walczyć ? Dla pieniędzy ? Nie zrobiłbym tego dla kasy. Chodzi mi o to że dobrze jest zarobić trochę pieniędzy ale w tym akurat wypadku nie chodzi o to.  Czy chodzi mi o to żebym podtrzymał swoją sławę ? Sława jest jak narkotyk. Naprawdę, to jest poważny problem. Wiem teraz czemu ci wszyscy zawodnicy nie są w stanie odejść z tego sportu na emeryturę. Doskonale to rozumiem. Starzejący się fighter ? To trochę jest tak jak ze starzejącą się prostytutką, tylko jest to mniej zabawne. I tak naprawdę  niewiele osób chce to oglądać to w telewizji.

Serra kończy karierę z dodatnim bilansem w UFC ale będzie zapamiętany w historii MMA jako jeden z dwóch zawodników którzy pokonali obecnego mistrza UFC, Georgesa St-Pierre.  Mattowi ta sztuka udała się podczas gali UFC 69 kiedy to siarczystym cepem trafił Kanadyjczyka, po czym dobił go w parterze wygrywając przez TKO i zdobywając upragniony pas mistrza.  

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.