Miesiąc po walce na gali IFF 1 w Dąbrowie Górniczej, 6 listopada czołowy lekki w Polsce Marcin Held (MMA 9-1, 3 w Rankingu PL) stoczy swój kolejny pojedynek, tym razem w Szczecinie na gali Iron Fist 3. 18-late z Bastionu Tychy spotka się w ringu z solidnym Finem Juhą-Pekką Vainikainenem (MMA 11-5).
Dla zawsze bardzo aktywnego Helda będzie to piąty pojedynek w tym roku, po wygranych przed czasem nad Przemkiem Zbiciakiem oraz Jeanem Silvą, punktowej przegranej z Łukaszem Sajewskim i czekającym go w październiku występie na Śląsku.
Doświadczony Fin w tym roku walczył tylko z Polakami. W marciu wypunktował Łukasza Bugarę, a w czerwcu przegrał przez poddanie z klubowym kolegą Marcina Maciejem Polokiem.
Dodatkowo Iron Fist ogłosiło też pojedynek Szczecinianina Pawła Wysockiego (MMA 1-0) ze znanym z KSW i Pro Fight Andrzejem Kumorem (MMA 1-2). Rozpiska.








Fighters Arena 8
UFC 160



1
2
3
Iron Fist wymiata!
Ostre tempo ma Held. Oby nie za ostre…
Młody jest, da radę!
Marcin idzie na 11-1
.
powiem szczerze, że Iron Fist nie spuszcza z tonu, gale naprawdę obsadzają konkretnie
Zgadza się, konkret:)
Bardzo fajny pojedynek , mam nadzieję że Held pokaże to samo co Maciek
No to jeszcze Materla i bedzie mocno
IFF mocno uzbrojone, IF też. Ciekawe co Pro Fight przygotuje.
Ktoś pisał w poście o KSW 15(Ryuta vs Mamed) że Materla ma kontrakt z BOTE, jest to kontrakt na wyłączność czy może walczyć w tym czasie na innych galach??
BOTE nie ma kontraktów na wyłączność, ale fakt, iż kontrakt ten obowiązuje może być (a w zasadzie jest) przeszkodą dla KSW, lecz nie dla innych organizatorów w PL. Irokez walczył i na IF i na BOTE.
@GLF
To Pro Fight podniesie się po piątej edycji, a Bote po drugiej, tak swoją drogą?
dzięki GLF
Orientuje się ktoś co z BOTE, kiedy następna gala , kolejne pytanie czy rozpiska na Iron Fist jest zamknięta czy możemy spodziewać się kolejnych pojedynków tzn. Cipao.
Przemys_law ProFight zapowiada galę w Rzeszowie. Póki co mało zdecydowanie, ale trzeba wierzyć, że będzie ok. Wątpię jednak by to miało by być wydarzenie tej „rangi” co wrocławska edycja. Ważne jednak by w ogóle było.
Co do BOTE ja osobiście nic nie słyszałem.
Co do IF wg zapowiedzi jest do obsadzenia jeszcze jeden pojedynek -- w końcu wypadł Adrian Kochanek. Wątpię jednak by Michał wszedł w to miejsce. To, że niedawno wrócił na matę nie oznacza, że już jest gotów do występów.
Ja osobiście liczyłem na walkę Abramiuka, ale ten, jak wiadomo, ma występ na Winner Punch.
Jak Marcin wygra 2 najbliższe walki…. to będzie chyba jedynym 18 latkiem na świecie z takim zawodowym rekordem:) mnie ciekawi ile jeszcze w Polsce będzie walczył i tak myślę, że chyba do czasu ukończenia szkoły:)
nie jak, tylko gdy
Czuje że Held ma apetyt na coś poważnego ;] Z takim tempem może szybko awansować wysoko na zagraniczne podia:) tego mu życzę
Wracając do Pro Fight -- ich strona anonsuje (co prawda skromnym symbolem graficznym bez jakichkolwiek szczegółów) VI-tą galę. Już wcześniej pisałem, że strona Marcina Pionke zapowiada jego udział w tej imprezie, jako datę podając 15-ty października. Biorąc pod uwagę zapowiedź Podkarpackiej gali MMA na 10 X, coraz bardziej wątpię by PF6 odbyło się już w październiku.
Przy okazji osobom, które pytały dlaczego Łukasza Sajewskiego nie ma w turnieju KSW polecam zajrzeć na forum PF i przeczytać post jego trenera/menadżera Boruty, będący komentarzem do niedawnego artykułu Yoshiego. Jego opinia o kontraktach KSW rzuca jakieś tam światło na całą sprawę.
Dzięki GLF za odpowiedź.
Co do tego co napisałeś o kontraktach to czy ja wiem, czy to rzuca jakiekolwiek światło, to że kontrakt ma x stron nic w sumie nie oznacza.
KSW w końcu będzie musiało wypromować kogoś nowego i Marcin Held indealnie by się nadawał!
Przemys_law
nie chcemy Helda w KSW:)
nie chcemy, żeby walczył raz na 4-5 miesięcy albo i rzadziej
dla Marcina jest tylko jedna opcja skończyć szkołę i
hey hey USA;)
BlackStar
Ja mu nie zabraniam wyjeżdzać
Rzuca światło na to jak Boruta zapatruje się na kontrakty oferowane przez KSW. Choć ja raczej spodziewałbym się, że kontrakt Pawła byłby bardziej restrykcyjny niż inne, więc nie wiem czy Boruta wypowiada się także o (ewentualnych) kontraktach proponowanych jego zawodnikom.
Nie wiem jak do końca jest z wyłącznością KSW -- tzn. nie wiem czy dotyczy ona każdego zawodnika. Oczywiście dotyczy ona tylko obszaru Polski.
Jeżeli idzie o Marcina Helda to jemu zwyczajnie nie opłaca się walczyć w KSW (niekoniecznie piszę o aspekcie finansowym -- nie mam o nim pojęcia). Jak pokazuje lubi walczyć często i jest na niego popyt, a KSW mogłoby mu dać góra trzy pojedynki w roku.
Boruta poinformował mnie, żeby z jego zdania o kontrakcie Nastuli nie wyciągać wniosków o Sajewskim. To dwie odrębne sprawy.
dzięki Venom za info, to ucina wszelkie spekulacje:)
Dzięki za ifno. Tym bardziej interesuje mnie, co było w tym kontrakcie dla Nastka…
zauważcie że KSW prawie zawsze na wyłączność bierze zawodników z Extra Fightów, a zawodników turniejowych nie np Skibski, Bedorf itp. czyli Sajewski prawdopodobnie nie miał kontraktu na wyłączność.
Też mi się wydaje, że „zakaz konkurencji” niekoniecznie musiałby być w kontrakcie Marcina z KSW.
PS Na miejscu KSW takowy zapis umieściłbym przed walką Najman -- Saleta, żeby nie było powtórki na regułach bokserskich.