Jak poinformował właśnie Federacja KSW Jesse Taylor (MMA 20-7) zastąpi Paulo Filho i w najbliższą sobotę na KSW 17 zmierzy się z Mamedem Chalidowem (MMA 23-4-2) w jednej z dwóch głównych walk gali. Właściciele KSW tak uzasadniają swoją decyzję o zamianie rywala dla naszego zawodnika:

Kolejny raz doszły nas niepokojące słuchy, że stan zdrowia Filho nie jest najlepszy i stąd nasza decyzja, że podziękujemy Brazylijczykowi. Filho miał wystąpić w walce wieczoru, ale postanowiliśmy nie ryzykować i mamy dla Khalidova nowego rywala

Taylor wygrał sześć z ostatnich siedmiu pojedynków. Jedyną porażkę poniósł we wrześniowym starciu z mistrzem Bellatora Hectorem Lombardem na gali w Melbourne. W maju odniósł największe zwycięstwo karierze poddając w niecałe dwie minuty finalistę Grand Prix Pride Dennisa Kanga. W karierze pokonywał też byłego mistrza UFC Murilo Bustamante, obecnego mistrza BAMMA Toma Watsona i Chrisa Camozziego. Sześć z jego siedmiu porażek zakończyło się poddaniami w wykonaniu m.in. wspomnianego Lombarda, znanego z UFC Thalesa Leitesa i mistrza Strikeforce Luke’a Rockholda.

Jak zapewniają właściciele KSW, Taylor już wcześniej wiedział o możliwości zastąpienia Filho.

Rozpiska KSW 17.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.