Już 8 kwietnia w moskiewskim klubie Milk Moscow odbędą się eliminacje do reality show M-1 Fighter organizowane wspólnie przez rosyjski kanał Boets i federację M-1 Global. W ramach eliminatora zakontraktowano trzydzieści jednorundowych pojedynków w formule MMA o prawo uczestnictwa w tym programie. Dla nas jest to tym bardziej ciekawsza impreza, ponieważ w walce wieczoru wystąpi zakontraktowany przez Slugfest Management doświadczony polski półciężki – Marcin Zontek (MMA 10-7, #8 w Rankingu PL). Rywalem Polaka będzie rosyjski sambista Igor Savelyev (MMA 12-4-1)

Zonti ostatnią swoją walkę stoczył niespełna miesiąc temu – na gali West Fighting MMA w Gorzowie, wówczas rozbił w pierwszej rundzie Macieja Marczewskiego (MMA 1-2). Wcześniej pojawił się gościnnie, ale ze zmiennym szczęściem kategorię wyżej. Na rzeszowskiej gali Olimp Extreme Fight w 1/8 turnieju ciężkiego o pas Karpat rewelacyjnie odklepał Białorusina Vladimira Berdika (MMA 0-1), z kolei dwukrotna rywalizacja z Michałem Andryszakiem (MMA 2-1) nie wyglądała już tak kolorowo. Na evencie XCage – Extreme Cage 3 został w minutę poddany anakondą przez zawodnika pochodzącego z Bydgoszczy, zaś walka ćwierćfinałowa na Carpathian Primus Belt została uznana za nieodbytą po wniesieniu protestu przez jeleniogórskiego fightera.

Niedoszły rywal Tomka Narkuna – Igor Savelyev (12-4-1) to utytułowany sambista bojowy i weteran M-1, w grudniu z sukcesem powrócił po kontuzji kolana, która wyeliminowała go z listopadowego pojedynku z Żyrafem. Najpierw zawodnik znad Oki zdemolował debiutującego Kanychbeka Sarkarbaeva (MMA 0-1), a później wyciągnął decyzję z przeciętnym Mikhailem Sysoevem (MMA 0-4). Nowogrodzianin to zawodnik przekrojowy, udanie występujący w różnego rodzaju turniejach sambo i innych rosyjskich militarnych systemów walki wręcz. Savelyev lubi iść na wymianę i używać zamaszystych, mocnych cepów.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.