W ostatnią sobotę, na ACB 88 w Brisbane, w walce wieczoru Karol Celiński większościową decyzją sędziów pokonał Luke’a Barnatta. Walka była bardzo wyrównana, jednak sędziowie, choć niejednomyślnie, widzieli w niej zwycięstwo Polaka. Z werdyktem jednak nie może pogodzić się drugi z bohaterów wydarzenia tego wieczoru. Barnatt na swoich profilach w mediach społecznościowych zapowiedział, że zamierza złożyć protest na wynik jego starcia na ACB 88.

Dziękuję za wysyp wiadomości, które płyną do mnie zewsząd, odnośnie obrabowania mnie na ostatnim ACB w weekend. Nie spodziewałem się, że tak wiele osób wspiera mnie tak bardzo, jak mój team. Oficjalnie składam protest na decyzję sędziów i poluję na rewanż.

Dla Barnatta weekendowa porażka była trzecią w organizacji ACB. Najpierw, w pierwszej rundzie, uległ po ciosach Mameda Khalidova, potem niejednogłośną decyzją sędziów wypunktował go Scott Askham. Jego bilans w jednej z największych organizacji MMA na świecie wynosi obecnie 2-3. Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję podejmie ACB po proteście złożonym przez zawodnika.

7 KOMENTARZE

  1. Moze Piotrek Strus, po ewentualnej porazce z Albertem przejdzie do 93 i zawalczy z Lukiem. Kontrakt na walke bedzie wtedy zapewne przewidywal zakaz odwolywania sie od decyzji sedziow 😉 Zdaje mi sie, ze Barnatt po porazce z Askhamem tez twierdzil, ze to wygral.

  2. On tak już ma.Pajacuje przed każdą walką i po każdej przegranej nie zgadza się z werdyktem sędziów.Trzeba gościa kończyć przed czasem,bo inaczej nie dochodzi.

  3. Jeszcze by brakowało, żeby po walce z Mamedem narzekał, że ręka za szybka i dlatego przegrał i składa protest  😀 co to za czasy nastały, kiedyś to koleś by się wstydził źle powiedzieć, A dzisiaj protesty, własne przekonania o wygraniu walki.  W zła strone to zmierza :joe:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.