Znany z gal KSW Leszek Krakowski (MMA 11-1) powraca do klatki po ponad półrocznej przerwie. Właśnie ogłoszono jego starcie z Nathanem Batistą (MMA 8-4), które będzie walką wieczoru gali Celtic Gladiator 12.

Limit wagowy w tym polsko-brazylijskim starciu wynosi 145 funtów (niecałe 66 kilogramów). Dla Polaka będzie to drugi z rzędu pojedynek w kategorii piórkowej. Pierwsze starcie w nowej wadze (wcześniej bił się w lekkiej) przegrał na gali KSW 36, kiedy musiał uznać parterową wyższość Klebera Koike Erbsta, który poddał Krakowskiego w pierwszej rundzie walki.

Najbliższy rywal Leszka, Nathan Batista ma 26 lat, a zawodową karierę w MMA rozpoczął w 2013 roku. Od tego czasu wygrał osiem walk, a przegrał cztery. Połowę wygranych potyczek kończył nokautami. Brazylijczyk reprezentuje klub Team Nogueira SJRP. Przygodę ze sportami walki rozpoczynał od Taekwondo i Muay Thai.

Gala Celtic Gladiator 12 odbędzie się 20 maja w Grays w angielskim hrabstwie niemetropolitarnym Essex.