Materla

Michał Materla (18-3, #2 w rankingu PL) potwierdził nam udział w gali German MMA Championship 4, która odbędzie się 6 lipca. Rywal „Magica” nie jest jeszcze znany, ale ma to się zmienić w najbliższych dniach. Dodatkowo udało się nam ustalić, że pojedynek będzie można obejrzeć na terenie Polski.

Dla Michała Materli walka na GMMAC nie będzie ostatnim zagranicznym występem w tym roku. Po walce na KSW 23 w czerwcu i GMMAC 4 w lipcu, szczecinianin planuje jeszcze dwa zagraniczne występy w drugiej połowie 2013 roku, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach. Wszystko wskazuje z kolei na to, że walka na KSW 23 będzie jedynym występem w Polsce w tym roku.

Martin Lewandowski potwierdził nam, że „Magicowi” zaproponowano walkę we wrześniu na KSW 24, ale ten termin nie do końca odpowiada Materli. – Były jakieś rozmowy, maile, musimy to wszystko poukładać, bo na razie nic nie jest do końca pewne – powiedział nam jeden z właścicieli KSW.

Wygląda na to, że nieco inne plany odnośnie prowadzenia kariery mistrza KSW ma jego brat i manager Norbert Sawicki. – Planujemy teraz sekwencję walk, która w efekcie ma nas zaprowadzić do UFC. Naszym celem jest walka z Andersonem Silvą i miliony dolarów na stole, a tego nie da się zrobić w Polsce – powiedział nam Sawicki.