(fot. Jeff Sherwood / Sherdog.com)

Urodzony w Stalowej Woli Krzysztof Soszyński (MMA 26-12-1, UFC 6-3) zakończył swoją krótką emeryturę i powróci do walki na UFC on FX 14 grudnia w australijskim Gold Coast gdzie zmierzy się z Brazylijczykiem Ednaldo Oliveirą (MMA 13-1-1, 1 NC, UFC 0-1). Przerwa od startów Polaka wyniesie dokładnie 370 dni, ostatnim razem mogliśmy go oglądać na UFC 140 kiedy został znokautowany przez Igora Pokrajaca w 35 sekund. Dla prawdziwego obieżyświata jakim jest Soszyński będzie to drugi występ na gali w Australii – poprzedni był udany bowiem 21 lutego 2010 pokonał w trzeciej rundzie Stephana Bonnara.

Jego pochodzący z stanu Bahia rywal również długo pauzował po swoim debiucie w styczniu tego roku. Na gali UFC 142 28-latek w czwartej minucie został odklepany przez Gabriela Gonzagę a przy przygotwaniach do kolejnego występu złamał sobie rękę. Walka w Gold Coast będzie dla Oliveiry pierwszą wycieczką poza granicę Brazylii.

Jako że gala UFC on FX w Australii pełni również rolę finałowej gali australijsko-brytyjskiego TUFa zobaczymy na niej pojedynek obydwu trenerów tej edycji. W wadze lekkiej zawalczą Australijczyk George Sotiropoulos (MMA 14-4, UFC 7-2) oraz Anglik Ross Pearson (MMA 13-6, UFC 5-3).

Rozpiska UFC on FX 6.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.