Antonio “Bigfoot” Silva zmierzy się z Rico Verhoevenem na gali Glory 46 w Guangzhou. Gala będzie debiutem organizacji na największym obecnie rynku kickboxingu jakim bez wątpienia stały się w ostatnich latach Chiny. Dla Antonio Silvy będzie to debiut w kickbokserskiej organizacji.

Na konferencji prasowej Rico Verhoeven został przedstawiony przez CEO Glory jako “nasz niepokonany mistrz” co mogło wywołać uśmiech na twarzach azjatyckich kibiców pamiętających walkę Holendra z Andreyem Gerasimchukiem, która odbyła się w Chinach w 2015 roku. Faktem jest jednak, że na ringu Glory Rico nie przegrał od 2012 roku, a od zdobycia pasa mistrzowskiego wygrywał do organizacji kolejnych 8 walk, w tym z Badrem Harim i dwukrotnie z Benjaminem Adegbuyim. Właśnie dzięki tej niesamowitej serii zwycięstw Verhoeven jest obecnie uważany za najlepszego “ciężkiego” w światowym kickboxingu, choć ciągle w oczach wielu kibiców, brakuje mu spektakularnych zwycięstw w stylu wspomnianego Badra Hariego czy Petera Aertsa. Holenderski “książę kickboxingu” jest zawodnikiem niesamowicie technicznym i atletycznym, czym wyróżnia się na tle większości reprezentantów wagi ciężkiej.

“He is the best athlete in kickboxing, but we knock people out” (“on jest najlepszym atletą w kickboxingu, ale to my nokautujemy ludzi”) mówił trener Badra Hariego przed walką swojego podopiecznego z Rico Verhoevenem w grudniu 2016 roku. Ogólny rekord Rico Verhoevenato 51 zwycięstw (tylko 14 KO), 10 porażek i jeden remis. Verhoeven ma za sobą także debiut w MMA. Na gali RXF 15 października 2015 roku pokonał przed czasem Viktora Bogutzkiego.

Glory 26 Amsterdam:

Antonio Silva, weteran UFC, swoją karierę ze sportami walki zaczynał od karate by następnie skupić się na sportach parterowych, a w konsekwencji na MMA, w którym rywalizuje od 2005 roku. W ostatnich 10 swoich pojedynkach wygrał tylko raz, raz zremisował (jednak walka została ogłoszona za nieodbytą po oblanym teście antydopingowym przez Brazylijczyka), a osiem razy przegrywał. Z tych ośmiu porażek aż siedem było spowodowane KO lub TKO. Silva stoczył w całej swojej karierze 32 walki, z których wygrał 19. Aż 10 z jego 12 porażek to przegrane przed czasem.

Walka z Silvy z Verhoevenem odbędzie się na zasadach K-1, dystansie 3 rund i jej stawką nie będzie pas mistrzowski organizacji. Gala Glory 46 odbędzie się 14 października w chińskim Guangzhou. Transmisji możemy spodziewać się w godzinach porannych (ok 8:00) w niedzielę 15 października.

Autor: Łukasz Czarnowski / MadFight24

30 KOMENTARZE

 1. Byłyby śmiechy jakby Big Foot to wygrał. Dawaj wielki łbie, przykłuj coś dziadygo konkretnie i daj dobrą walkę, a nie kaosy kolekcjonujesz.

 2. Big Foot przemyślał gdzie jeszcze nie dostał pape i właśnie tam idzie. Po wpierdolu w K-1 pojedzie po dokładkę pod Energy 2000, a na sam koniec wjedzie pod respirstorem do klatki KSW.

 3. Bardzo zaskakujące, że Bigfoot zdecydował się na walkę z jakimś kopaczem Vertongenem ryzykując sławe, dobre imię i miano jednego z najgroźniejszych osobistości stąpających po tej planecie

 4. Bigfoot w K-1 i to jeszcze z Rico  :facepalm:  to się = odcinanie kuponów z bogatej kariery , ale to jego sprawa , jedyne czego mu życzę to aby w porę się ogarnął i nie zagalopował się jak Bob Sapp.

 5. Oo

  Co ten Bigfoot odpierdala? Zbierze taki damage w tej walce, jakiego nie zebrał przez 3 ostatnie walki mma.

 6. Pójdę nawet dalej. Verhoeven zabiłby go również w MMA.

  Właśnie! Rico dał sobie spokój z mieszanymi sztukami walki?

 7. Najpierw Minakov teraz Rico. Nie tak się powinno spędzać emeryturę po UFC. Fajnie Antonio, że jesteś kozakiem, ale kurwa, mało jest bardziej rozbitych gości w mma. Ratuj resztki zdrowia.

 8. Big Foot przemyślał gdzie jeszcze nie dostał pape i właśnie tam idzie. Po wpierdolu w K-1 pojedzie po dokładkę pod Energy 2000, a na sam koniec wjedzie pod respirstorem do klatki KSW.

  pod energy mógł by zebrać wpierdol ze swoją szczęką, ale w tym ksw szansę na mistrza by miał sporą :mamed:

 9. pod energy mógł by zebrać wpierdol ze swoją szczęką, ale w tym ksw szansę na mistrza by miał sporą :mamed:

  Beka beką, ale z tym KSW masz sporo racji:boystop:

 10. Będzie sensacja, jak wielkiej twarzy wejdzie szczęśliwy luj i Rico pójdzie spać. Jednak mimo wszystko, nie liczę na sensację w tym starciu.

 11. Protegowany przez Glory Ricco dostaje Silve który nigdy nie blyszczal w stojce tylko po to żeby biedny Ricco mógł w końcu kogoś znokautowac bo jego walk nie da się oglądać, drugi Schilt. Ciekawe kogo Holzken dostanie.

 12. Będzie sensacja, jak wielkiej twarzy wejdzie szczęśliwy luj i Rico pójdzie spać. Jednak mimo wszystko, nie liczę na sensację w tym starciu.

  Nie wejdzie.

 13. Protegowany przez Glory Ricco dostaje Silve który nigdy nie blyszczal w stojce tylko po to żeby biedny Ricco mógł w końcu kogoś znokautowac bo jego walk nie da się oglądać, drugi Schilt. Ciekawe kogo Holzken dostanie.

  Ja tam Schilta lubiłem oglądać, ta KO na Ghicie, Huncie to lucky shot pewnie