Michalak

W poniedziałek  w Las Vegas startują Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA organizowane przez IMMAF. W tej edycji Polskę reprezentować będzie dziesięciu zawodników, ale to nie jedyny biało-czerwony akcent wydarzenia. Prócz fighterów w Nevadzie pojawią się także krajowi sędziwie – Piotr Michalak oraz Paweł Harasim.

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata MMA wystąpią przedstawiciele 53 krajów, które zrzeszone są w Międzynarodowej Federacji MMA (IMMAF) – w tym z Polski. Zmagania będą trwały od 5 do 10 lipca (w poniedziałek będzie miało miejsce otwarcie imprezy) i będą częścią UFC Fan Expo wchodzącego w skład “Fight Week” – serii wydarzeń promujących gale UFC (w tym przypadku finałową galę TUF 23 oraz UFC 200). Na macie Polskę reprezentować będą: Aleksandra Rola (-52 kg), Katarzyna Biegajło (-61 kg), Przemysław Tokarz (-70 kg), Nikodem Ziemecki (-84 kg), Krystian Petrusiewicz (-84 kg), Adam Biegański (-93 kg), Maciej Gąsiorek (-120 kg), Marcin Kalata (+120 kg) , Daniel Matuszek (-66 kg) oraz Paweł Zakrzewski (-93 kg). Trenerem kadry jest natomiast Konrad Płaza.

Nad bezpieczeństwem walk obok takich sław jak Marc Goddard czy Chris Tognoni będą czuwać arbitrzy znad Wisły: jeden z najbardziej aktywnych krajowych sędziów – Piotr Michalak, a także sędziujący m.in. w podczas UFC w Zagrzebiu Paweł Harasim. Niewątpliwie jest to spora nobilitacja i kolejny sukces przedstawicieli krajowej sceny MMA.

Na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata reprezentanci naszego kraju zdobyli trzy krążki (Kevin Szaflarski wywalczył złoto w kategorii +120 kg, a Partyk Ruta [-77 kg] oraz Marcin Kalata [-120 kg] zdobyli brązowe medale), co każe z optymizmem spoglądać na tegoroczną edycję.