(fot. Sam Morris / Las Vegas Sun)

W minionych dniach UFC ogłosiło trzy nowe walki w niskich kategoriach wagowych na gale w pierwszej połowie grudnia. Na UFC on FOX 8 grudnia w Seattle zmierzą się koguci Mike Easton (MMA 13-1, UFC 3-0, #17 w rankingu MMARocks) i T.J. Dillashaw (MMA 6-1, UFC 2-1). Niepokonany od ośmiu walk Easton ostatnie trzy zwycięstwa odnosił w oktagonie gdzie odprawiał Byrona Bloodwortha, Jareda Papaziana i Ivana Menjivara. Finalista czternastego TUFa Dillashaw od porażki w finale z Johnem Dodsonem odbił się zwycięstwami nad Walelem Watsonem i Vaughanem Lee.

Tydzień później, 15 grudnia, na finałowej gali szesnastego sezonu The Ultimate Fighter w Las Vegas obejrzymy starcie w wadze piórkowej między Dustinem Poirierem (MMA 12-2, UFC 4-1, #9 w rankingu MMARocks) a Jonathanem Brookinsem (MMA 13-5, UFC 2-2) oraz walkę Tima Elliotta (MMA 8-3-1, UFC 0-1) i Jareda Papaziana (MMA 14-8-1, UFC 0-2) w wadze muszej.

Poirier wraca do klatki po pierwszej porażce w wadze piórkowej, którą odniósł w maju z rąk Chan Sung Junga po jednej z najlepszych walk w tym roku. Ta porażka przerwała jego passę pięciu zwycięstw z rzędu sięgającą sierpnia 2010. Brookins, który zwyciężył dwunastego TUFa pokonując w finale Michaela Johnsona walczy w kratkę notując porażkę w ostatniej walce gdzie został poddany przez Charlesa Oliveirę.

Elliott i Papazian będą mieli nadzieję na odniesienie pierwszego zwycięstwa w UFC. Pochodzący z Oklahomy Elliott nie sprostał w swoim debiucie Johnowi Dodsonowi co przerwało jego serię ośmiu wygranych z rzędu. Dla Papaziana będzie to debiut w wadze muszej. Amerykanin z ormiańskimi korzeniami przegrywał z Mike’m Eastonem i Dustinem Paguem w limicie 61 kg.