W sobotę w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Europy ADCC. Po pięciu pojedynkach Daniel Skibiński został srebrnym medalistą w kategorii PRO -87,9 kg. W finale przegrał przez duszenie z Piotrem Fręchowiczem, świeżo upieczony czarnym pasem BJJ oraz aktualnym mistrzem Polski ADCC.

’Skiba’ każdą walkę rozegrał na pełnym dystansie czasowym, w drugiej rundzie w ogóle nie wychodząc na matę, gdyż jego rywal nie wyszedł do pojedynku. W stoczonych walkach nie stracił on nawet punktu. W finale w ostatnich sekundach walki nie udało doprowadzić pojedynku do dogrywkowych minut, kiedy Fręchowicz upiął się pleców Ankosiaka na kilkanaście sekund przed końcem regulaminowego czasu.

O mały włos ze Skibińskim w finale nie spotkał się jednak inny zawodnik MMA! W półfinale z mistrzostw odpadł Oskar Piechota, który po walce o trzecie miejsce wypunktował rywala, zajął najniższe miejsce na podium i wraca do domu z brązowym medalem.

W tej samej kategorii walczył także Zbigniew Tyszka. Po dwóch szybkich zwycięstwach przez skrętówkę, w trzeciej walce 'Zibi’ sam się na nią nadział i jego przygoda z Mistrzostwami Europy się zakończyła.

Z innych wyników w kategorii PRO: Krzysztof Klaczek bez problemów wygrał swoją pierwszą walkę w kategorii -76,9 kg. W drugiej natomiast uległ skrętówką zwycięzcy tej dywizji wagowej. Z kolei Maciej Surma uległ już w pierwszej rundzie Riku Urholinowi (kat -98,9kg).

W turnieju Master kategorii -98,9kg w finale spotkali się dwaj Berserkerzy – Piotr Bagiński oraz Artur Krerowicz. Górą okazał się „Bagi”, który zdobył złoty medal po stoczeniu dwóch walk (kategoria miała zaledwie 4 startujących).