UFC oficjalnie dodało kolejne walki na dwie czerwcowe gale na kanale FX. 8 czerwca dojdzie do pojedynku Leonarda Garcii (MMA 15-8-1, UFC/WEC 6-7-1) z Mattem Grice’m (MMA 14-4, UFC 1-4) a 22 czerwca Ross Pearson (MMA 13-5, UFC 5-2) zawalczy z Cubem Swansonem (MMA 16-5, WEC/UFC 6-4). Ponadto brazylijski portal sportv.com poinformował o starciu Ericka Silvy (MMA 13-2, 1 NC, UFC 1-1) z Charlie’m Brennemanem (MMA 15-3, UFC 5-2) na wcześniejszej z dwóch gal.

Person będzie usiłował wygrać drugą walkę w wadze piórkowej po udanym debiucie w kategorii -66 kg 30 grudnia kiedy pokonał Juniora Assuncao. Zwycięzca dziewiątego TUFa walczył ostatnio ze zmiennym szczęściem przeplatając zwycięstwa z porażkami. Podobnie w kratkę walczy często nękany kontuzjami Swanson. 28-letni Kalifornijczyk w ostatnim występie znokautował George’a Roopa wybijając z buzi ochraniacz na szczękę jednakże od 2008 nie wygrał dwóch pojedynków pod rząd.

Wsławiwszy się zwycięstwami bo bardzo dyskusyjnym sędziowaniu Garcia będzie próbował utrzymać się w UFC i uniknąć trzeciej porażki z rzędu. W poprzednich walkach pokonywali go Chan Sung Jung i Nam Phan, dwójka zawodników, która wcześniej z Garcią, po bardzo kontrowersyjnych werdyktach sędziów punktowych, przegrywała. 30-letni Grice również stoi pod ścianą przegrawszy swoją walkę po powrocie do UFC z Ricardo Lamasem w czerwcu 2011.

Jeden z najbardziej utalentowanych brazylijskich fighterów Silva w ostatniej walce odniósł kontrowersyjną porażkę. Po zdemolowaniu Carlo Pratera w 29 sekund sędzia ringowy Mario Yamasaki zdyskwalifikował 27-latka za uderzenia w tył głowy. Oznaczało to, że Silva przegrał swoją pierwszą walkę od 11 pojedynków. Brenneman stał się sensacją w czerwcu ubiegłego roku kiedy niemal z marszu przerwał passę 6 zwycięstw Ricka Story’ego. Od tego czasu walczył w kratkę będąc znokautowanym przez Anthony’ego Johnsona i wygrywając z Danielem Robertsem.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.