W miniony weekend w hali sportowej UAM, przy ulicy Zagajnikowej w Poznaniu, odbyły się Mistrzostwa Polski w BJJ. Dwudniowa impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pasjonatów brazylijskiego jiu-jitsu z kraju. Wśród nich byli zawodnicy, którzy czynnie działają także w MMA, które wcale nie wykluczyło ich z walki o medale mistrzostw. Oto kilka nazwisk związanych z mieszanymi sztukami walki, które odniosły sukcesy na imprezie BJJ.

Na najwyższym stopniu podium znalazło się dwóch zawodników MMA. W kategorii ADULT CZARNY w wadze do 100,5 kg złoto zdobył mistrz federacji KSW – Tomasz Narkun. Za nim, na „pudle” stanęli Paweł Jeziółkowski z Checkmat Poznań Pretorium (srebro) oraz Patryk Wysocki z Poznańskiej Akademii Linke Gold Team.

Drugim złotym medalistą MP BJJ jest znany z występów dla FEN Mateusz Rębecki. „Chińczyk” w kategorii ADULT BRĄZOWY w wadze do 76 kg w finale pokonał Łukasza Baranowskiego z Rio Grappling Dąbrowa Górnicza. Na trzecim miejscu znaleźli się Piotr Majchrzak i Adrian Kozicz z Gold Team Polska.

Srebrne medale w swoich kategoriach zawisły na szyjach Jakuba Wikłacza, znanego z FEN Marcina Sianosa oraz Kamila Gniadka. Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn w finale uległ Dominikowi Mazurowi z Unia Jiu Jitsu. Na trzecim miejscu kategorii ADULT PURPURA do 70 kg znaleźli się Kamil Sobiecki z Berserkers Team oraz Jakub Rubaj z Copacabany.

Sianos brał udział w mistrzostwach w dwóch kategoriach i w obu stanął na drugim stopniu podium. W kategorii ADULT NIEBIESKI do 100,5 kg przegrał z Romualdem Łysiakiem z Unity Team, natomiast w kategorii MASTERS 1 NIEBIESKI/PURPURA powyżej 94,3 kg uległ Bartłomiejowi Maciążkowi z Rio Grappling Dąbrowa Górnicza.

Kamil Gniadek startował na mistrzostwach w kategorii ADULT BRĄZOWY do 88,3 kg. Zdobył tam srebrny medal, a w finale uległ Gniewomira Wiśniewskiego z InvictusBJJ w Mosinie. Na trzecim miejscu podium ex aequo Piotr Łukaszewski z Gold Team Polska oraz Marcin Kmiotek z Zenith BJJ.

View this post on Instagram

2 miejsce na Mistrzostwach Polski Bjj ??

A post shared by Kamil Gniadek (@kamil_gniadekmma) on

Trzecie miejsca też należały do zawodników MMA w wielu kategoriach. Na podium stanęli Norbert Węgrzyn oraz Maciej Różański. Norbert startował w kategorii ADULT NIEBIESKI do 94,3 kg i „na pudle”, z brązowym medalem, stanął razem z Arkadiuszem Filipem.

Różański natomiast mierzył się z prawdziwymi mistrzami w swoim fachu. W jego kategorii, ADULT BRĄZOWE/CZARNE w wadze open, startowali też Adam Wardziński, który bez żadnego zaskoczenia stanął na najwyższym stopniu podium, a także Piotr „Bagi” Bagiński, który też zdobył brązowy medal w tej dywizji. Ze srebrem wrócił Paweł Nędzi.

Wszystkie wyniki można zobaczyć we wpisie niżej.