Bagi

W miniony weekend w Koźminie Wielkopolskim odbyły się piąte Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. Po raz pierwszy w historii wśród mężczyzn rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach zaawansowania: białych, niebieskich, purpurowych pasach oraz w elicie. Za najlepszego zawodnika zawodów uznano posiadacza czarnego pasa BJJ z Rio Grappling Wrocław Mariusz Kozieja, który w elicie wygrał najcięższą kategorię kończąc wszystkie walki przed czasem. Nie zawiódł też weteran polskiego grapplingu, główny trener Berserkers Szczecin Piotr Bagiński, który wygrał Absoluto, a w swojej kategorii walcząc z kontuzją ustąpił tylko Łukaszowi Bagińskiemu ze Złomiarza Sopot. Trzecia najlżejsza kategoria w elicie padła łupem wychowanka Sławomira Szamoty z Bastionu/Gracie Barra Tychy Macieja Poloka.

W purpurach swoje kategorii wygrywali m.in. walczący też w MMA Berserkerzy Maciej Różański i Tomasz Narkun. W kategorii do 76 kg kolejny tytuł do kolekcji dołożył niezwykle utalentowany Marcin Held, który co ciekawe w finale pokonał swojego przeciwnika na najbliższej zawodowej gali Shooto w Kielcach, 21 listopada Rafała Lasotę.

Wśród pań wszystkie złote medale w elicie padły łupem zawodniczek Berserkers Szczecin, trzy kategorie wagowe wygrały: Sandra Paszkiewicz, Karolina Zawodnik i Irena Preiss.

Pełne wyniki poniżej. Jak zwykle zdjęcia i już niedługo walki u naszych kolegów z Choke.pl , wiele ciekawych materiałów na pewno pojawi się też na GrapplerInfo.

Juniorzy


-64
1 Adam Ugorski -64 kg Copacabana Jakub Sawicki
2 Lukasz Kiernicki -64 kg Berserkers Team Piotr Baginski
3 Mariusz Kaluzny -64 kg Copacabana Jakub Sawicki
3 Mateusz Wrobel -64 kg Copacabana Jakub Sawicki
-69
1 Bartek Kopera -69 kg United Gym Radoslaw Olczyk
2 Grzegorz Babka -69 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Marcin Rogowski
3 Kacper Szczepaniak -69 kg Strefa Walki Andrzej Stolzmann
3 Oskar Pacholik -69 kg Berserkers Team Piotr Baginski
-74
1 Filip Sadowski -74 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
2 Adam Rzetecki -74 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Slawomir Szmota
3 Dawid Szymankiewicz -74 kg Linke Gold Team Krzysztof Rosa
3 Jakub Jedrzejczak -74 kg United Gym Radoslaw Olczyk
-79,3
1 Jakub Szlufcik -79,3 kg Rio Grappling Krystian Kwiecien
2 Bartlomiej Pagacz -79,3 kg United Gym Radoslaw Olczyk
3 Bartek Bladowski -79,3 kg United Gym Radoslaw Olczyk
3 Adam Ramski -79,3 kg Berserkers Team Piotr Baginski
+84,3
1 Rafal Jakubowski 84,3 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
2 Szymon woźnicki 84,3 kg Berserkers Team Polska Piotr Bagiński
3 Dominik Kucnerowicz 84,3 kg Gracie Barra Team Draculino Przemyslaw Konieczka
3 Norbert Florkowski 84,3 kg United Gym Radoslaw Olczyk
-84,3
1 Lukasz Mielczarek -84,3 kg Berserkers Team Polska Krystian Grzejszczak
2 Jakub Dyczka -84,3 kg Berserkers Team Polska Krystian Grzejszczak
3 Daniel Holub -84,3 kg Linke Gold Team(Ronin Koszalin) Sylwester Dziekanowski
3 Mateusz Zawadzki -84,3 kg Berserkers Team Polska Krystian Grzejszczak

Kobiety Białe


-56
1 Joanna Galka -56 kg Grappling Krakow Marcin Dudek
2 Magda Hnedi -56 kg United Gym Radoslaw Olczyk
3 Ewelina Arendarska -56 kg Octagon Rybnik Grzegorz Jarzabek
3 Paulina Majchrzak -56 kg Berserkers Team Polska Krystian Grzejszczak
-66
1 Magdalena Witkowska -66 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Sylwia Kolomanska -66 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Marcin Rogowski
3 Justyna Ratajszczak -66 kg Boi Team Wroclaw Jakub Boczek
3 Monika Mordyl -66 kg Woj-Dan Team Tomasz Wojdan
+66
1 Natalia Klosowicz +66 kg Strefa Walki Damian Fidala
2 Monika Oleksik +66 kg Grappling Krakow Marcin Dudek
3 Marta Antkowiak +66 kg Uks Miejska Gorka Arnold Ratajski

Kobiety Kolorowe


-56
1 Sandra Paszkiewicz -56 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Agata Snoch -56 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
3 Joanna Pieczewska -56 kg Zlomiarz Team Adam Gorny
3 Katarzyna Grychtoł -56 kg Rio Grappling Krystian Kwiecien
-66
1 Karolina Zawodnik -66 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Marta Wyrzykowska -66 kg Zlomiarz Team Adam Gorny
3 Barbara Sobieraj -66 kg Gold Team Przemyslaw Fraszczak
3 Martyna Czech -66 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Slawomir Szmota
+66
1 Irena Preiss +66 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Maria Malyjasiak +66 kg Zlomiarz Team Adam Gorny
3 Anna Wilanowska +66 kg Copacabana Jakub Sawicki
3 Klaudia Apenit +66 kg Ks Pretorian Gorzow Wlkp. Lubomir Grochocki

Senior Białe


-64
1 Jaroslaw Belka -64 kg Rio Grappling Krystian Kwiecien
2 Kacper Rozenbajgier -64 kg Alliance
3 Jacek Olejnik -64 kg Kssw Strefa Walki Konin Ireneusz Mila
3 Mariusz Miodowski -64 kg Woj-Dan Team Tomasz Wojdan
-70
1 Tomasz Malinowski -70 kg United Gym Radoslaw Olczyk
2 Rafal Czechowski -70 kg Grappling Krakow Marcin Dudek
3 Piotr Fagowski -70 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Marcin Rogowski
3 Mikolaj Walenciak -70 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
-74
1 Michal Kałuzynski -76 kg BerserkersS Team Polska Krystian Grzejszczak
2 Andrzej Aleksy -74 kg Cyklon Gold Team Piotr Firlej
3 Tomasz Rudzki -76 kg Strefa Walki Damian Fidala
3 Daniel Grzechowiak -76 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
-82,3
1 Wojciech Szczerba -82,3 kg Strefa Walki Andrzej Stolzmann
2 Tomasz Unger -82,3 kg Akademia Sarmatia Pawel Ziolkowski
3 Kamil Targalski -82,3 kg Alliance Kamil Uminski
3 Mariusz Bizior -82,3 kg Rio Grappling Krystian Kwiecien
-88,3
1 Pawel Zasada -88,3 kg Octagon Rybnik Grzegorz Jarzabek
2 Pawel Pukalski-Pukala -88,3 kg Sqra Gold Team Pawel Korycki
3 Robert Balicki -88,3 kg Boi Team Wroclaw Jakub Boczek
3 Pawel Kolman -88,3 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
-94,3
1 Karol Gucwa -94,3 kg Grappling Krakow Marcin Dudek
2 Jakub Adamski -94,3 kg Grappling Krakow Marcin Dudek
3 Karol Piotrowicz -94,3 kg Berserkers Team Piotr Baginski
3 Marcin Wilk -94,3 kg Octagon Rybnik Grzegorz Jarzabek
+100,5
1 Kamil Kawiecki +100,5 kg Berserkers Team Olsztyn Tomasz Arabasz
2 Szymon Raduchowski +100,5 kg Berserkers Team Olsztyn Tomasz Arabasz
3 Piotr Wachowski +100,5 kg Copacabana Jakub Sawicki
3 Wojciech Nowak +100,5 kg Pretorian-Perfect Harmony Karol Stasiak
-100,5
1 Rafal Domalewski -100,5 kg Lutadores Opole Damian Grabowski
2 Artur Krerowicz -100,5 kg Top Team Kolobrzeg Tomasz Szczerek
3 Bartek Komar -100,5 kg Berserkers Team Olsztyn Tomasz Arabasz
3 Marcin Krysiak -100,5 kg Mma Szczecinek Janusz Ornoch

Senior Niebieskie


-64
1 Piotr Podstawczuk -64 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Adrian Biniecki -64 kg Alliance Sebastian Slowek
3 Michal Babirecki -64 kg Berserkers Team Piotr Baginski
3 Lukasz Lipkowski -64 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
-70
1 Artur Chachlica -70 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Janusz Andrejczuk -70 kg Alliance Marek Pietrzak
3 Wojciech Piekut -70 kg Copacabana Jakub Sawicki
3 Maciej Sawosz -70 kg Copacabana Jakub Sawicki
-76
1 Maciej Kozak -76 kg Grappling Krakow Marcin Dudek
2 Mariusz Zwolinski -76 kg Copacabana Jakub Sawicki
3 Pawel Zarzycki -76 kg Vataha Michal Kiczela
3 Michal Kedzia -76 kg United Gym Radoslaw Olczyk
-82,3
1 Maciej Kaluszewski -82,3 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Pawel Nędzi -82,3 kg Berserkers Team Piotr Baginski
3 Jakub Boczek -82,3 kg Boi Team Wroclaw Jakub Boczek
3 Tomasz Pilarski -82,3 kg Linke Gold Team Maciej Linke
-88,3
1 Salim Touahri -88,3 kg Grappling Krakow Marcin Dudek
2 Mikolaj Sabela -88,3 kg Berserkers Team Polska Krystian Grzejszczak
3 Marcin Kurylczyk -88,3 kg Ks Pretorian Gorzow Wlkp. Lubomir Grochocki
3 Krzysztof Gawlinski -88,3 kg United Gym Radoslaw Olczyk
-94,3
1 Piotr Kucwaj -94,3 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Lukasz Milecki -94,3 kg Gracie Barra Team Draculino Przemyslaw Konieczka
3 Stanislaw Talaska -94,3 kg Zlomiarz Team Adam Gorny
3 Marcin Bandel -94,3 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
-100,5
1 Pawel Pilarz -100,5 kg Gracie Barra Team Draculino Przemyslaw Konieczka
2 Tomasz Ciszewski -100,5 kg United Gym Radoslaw Olczyk
3 Mateusz Januszewski -100,5 kg Linke Gold Team(Ronin Koszalin) Sylwester Dziekanowski
3 Kamil Uminski -100,5 kg Alliance Kamil Uminski
+100,5
1 Tomasz Majka +100,5 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Kamil Dabrowka +100,5 kg Berserkers Team Polska Krystian Grzejszczak
3 Sebastian Maciejewski +100,5 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Marcin Rogowski
3 Wojciech Ras +100,5 kg Berserkers Team Piotr Baginski

Senior Purpurowe


-70
1 Aleksander Kujawa -70 kg Copacabana Jakub Sawicki
2 Krystian Grzejszczak -70 kg Berserker\’S Team Polska Krystian Grzejszczak
3 Adam Gorny -70 kg Zlomiarz Team Adam Gorny
3 Wojciech Moskalewicz -70 kg Grappling Krakow Marcin Dudek
-76
1 Marcin Held -76 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Slawomir Szmota
2 Rafal Lasota -76 kg Grappling Krakow Marcin Dudek
3 Damian Stasiak -76 kg United Gym Radoslaw Olczyk
9 Filip Markiewicz -76 kg Berserkers Team Piotr Baginski
-82,3
1 Tomasz Michalowski -82,3 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Grzegorz Waligora -82,3 kg Gracie Barra Team Draculino Przemyslaw Konieczka
3 Grzegorz Mandzyn -82,3 kg Octagon Rybnik Grzegorz Jarzabek
3 Tomek Paszek -82,3 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Slawomir Szmota
-88,3
1 Maciej Rozanski -88,3 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Piotr Kapral -88,3 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Marcin Rogowski
3 Tomasz Jurkiewicz -88,3 kg Gracie Barra Torun Pawel Nowicki
3 Marek Zbrog -88,3 kg United Gym Radoslaw Olczyk
-94,3
1 Tomasz Narkun -94,3 kg Berserkers Team Piotr Baginski
2 Marek Kowalczyk -94,3 kg Linke Gold Team(Ronin Koszalin) Sylwester Dziekanowski
3 Przemyslaw Konieczka -94,3 kg Gracie Barra Team Draculino Przemyslaw Konieczka
3 Krzysztof Wezka -94,3 kg Berserkers Team Piotr Baginski
+94,3
1 Lukasz Warchol +94,3 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Slawomir Szmota
2 Adam Kaminski +94,3 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
3 Pawel Wysocki +94,3 kg Linke Gold Team Maciej Linke
3 Grzegorz Szymczyk +94,3 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat

Elita


-76
1 Maciek Polok -76 kg Gracie Barra Polska Team Draculino Slawomir Szmota
2 Grzegorz Kloc -76 kg Berserkers Team Piotr Baginski
3 Marek Pasierbski -76 kg Copacabana Jakub Sawicki
4 Leszek Pawlega -76 kg Copacabana Jakub Sawicki
+76
1 Lukasz Baginski -88,3 kg Zlomiarz Team Adam Gorny
2 Piotr Baginski -88,3 kg Berserkers Team Piotr Baginski
3 Maciej Kowalski -88,3 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
3 Maksymilian Wisniewski -88,3 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
+88,3
1 Mariusz Koziej +88,3 kg Rio Grappling Krystian Kwiecien
2 Pawel Kaminski +88,3 kg Drysdale JJ Przemyslaw Gnat
3 Grzegorz Szatkowski +88,3 kg Linke Gold Team Maciej Linke
3 Pawel Korycki +88,3 kg Sqra Gold Team Pawel Korycki

Absoluto


1 Piotr Baginski Berserkers Team Piotr Baginski
2 Krzysztof Wezka Berserkers Team Piotr Baginski
3 Karol Migo Grappling Krakow Marcin Dudek
3 Maciej Polok Gracie Barra Sławomir Szamota

Rywalizacja drużynowa

(I.- 9 pkt., II – 3 pkt., III – 1 pkt)
Punkty liczone były w niebieskich, purpury, elita, absoluto, kolorowe kobiety.
Lp Klub Punktacja Wszyscy zawodnicy
zgłoszeni + absoluto
1 Berserkers Team Polska 133 115
2 Gracie Barra Team Draculino Polska 53 77
3 Grappling Kraków 23 40
4 Złomiarz Team 18 13
5 Copacabana 17 48
6 Drysdale JJ 14 57
7 Rio Grappling 10 24
8 Gold Team 9 93
9 Alliance 7 24
9 United Gym 7 41
10 Pretorian 2 10
11 Boi Team 1 5
11 Octagon Rybnik 1 14
11 Vataha 1 7
Strefa Walki 0 54
Mma Okninski 0 10
Fizol Team Blekitni Tarnow 0 8
UKS Miejska Gorka 0 6
Centrum Walki Dymaczewo 0 9
Mma Poznan 0 6
K.S Boks Poznan 0 5
Azs Uam Poznan 0 5
Myslenicki Klub Bjj 0 4
Espadon 0 4
Lutadores Opole 0 4
MMA Płock 0 3
Szkola Walki Wrecz Bushido 0 2
Akademia Sarmatia 0 2
A-F-C / Ks Orient 0 2
Woj-Dan Team 0 2
Vencedores 0 2
Mma Szczecinek 0 2
Silesian Cage Club 0 2
Plomien Milowice 0 1
Top Team Kolobrzeg 0 1
Kobielski 0 1

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.