Paweł Celiński (MMA 3-3) doznał kontuzji i nie wystąpi na gali Babilon MMA 3. 16 marca w Radomiu rywalem Kamila Oniszczuka (MMA 4-0) będzie Maksym Potapow (MMA 3-1-1). Do zmiany doszło również w walce amatorskiej.

Celiński może mówić o ogromnym pechu. Z Oniszczukiem miał się zmierzyć już podczas Babilon MMA 2, w grudniu 2017 roku w Legionowie. Wtedy na ostatniej prostej złamał palec. Do karty wskoczył wówczas jego klubowy kolega. Paweł Karwowski musiał uznać wyższość Oniszczuka.

Tomasz Babiloński zdecydował, że do ciekawie zapowiadającego się starcia Oniszczuka z Celińskim dojdzie w Radomiu. Niestety, Celiński znów doznał kontuzji. Tym razem lewego barku.

– Jestem niepocieszony, bo nie mogłem się doczekać starcia z Celińskim. Mamy sobie coś do udowodnienia. Z drugiej strony cieszę się, że przygotowania nie poszły na marne. Dziękuję organizatorom za to, że w tak krótkim czasie udało im się znaleźć zastępstwo. To nie jest łatwa sytuacja – mówi Oniszczuk.

Z zawodnikiem Ankosu MMA Poznań zmierzy się Maksym Potapow (MMA 3-1-1). Reprezentant ukraińskiego klubu Patriot Równe ma na koncie 3 zwycięstwa, remis i porażkę. Starcie z Oniszczukiem odbędzie się w limicie kategorii półśredniej.

Do karty walk Babilon MMA 3 wskoczył również Daniel Matuszek. Zawodnik rzeszowskiego klubu ArtFight zastąpił Dawida Wylegałę i zmierzy się z Piotrem Kacprzakiem.

Przypominamy, że w walce wieczoru wystąpią Szymon Kołecki i Łukasz Borowski. Równie interesująco zapowiadają się starcia Rafała Haratyka z Johanem Rommingiem oraz Daniela Skibińskiego z Davy’m Gallonem.

Transmisję z gali będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu.

Karta walk Babilon MMA 3:

Walka wieczoru:

93 kg: Szymon Kołecki (4-0) – Łukasz Borowski (4-7)

Karta główna:

86 kg: Rafał Haratyk (8-3-2) – Johan Romming (10-5-1)
77,1 kg: Daniel Skibiński (10-5) – Davy Gallon (16-6-2)
77,1 kg: Michał Elsner (13-12) – Łukasz Bugara (8-5)
65,8 kg: Daniel Rutkowski (4-2) – Mateusz Siński (2-0)
77,1 kg: Kamil Oniszczuk (4-0) – Maksym Potapow (3-1-1)
120 kg: Michał Orkowski (3-2) – Łukasz Łysoniewski (1-3)
83,9 kg: Piotr Przepiórka (1-0) – Adam Biegański (3-0)
65,8 kg: Damian Zorczykowski (4-1) – Krystian Krawczyk (1-0)

Karta wstępna (semi-pro):

65,8 kg: Piotr Kacprzak (am. 3-0) – Daniel Matuszek (am. 5-2)

7 KOMENTARZE

  1. Ja wciąż nie rozumiem dlaczego zestawili Szymona z Łukaszem Borowskim, którym wycierał mate mniejszy Akop. Jak Szymon ogarnie tą walke a powinien, to chciłbym żeby go zestawili z Michałem Wlazło, Albo Grzegorza Cieplińskiego. Szymon to nie jest żubr żeby go trzymać pod ochroną.

  2. Ja wciąż nie rozumiem dlaczego zestawili Szymona z Łukaszem Borowskim, którym wycierał mate mniejszy Akop. Jak Szymon ogarnie tą walke a powinien, to chciłbym żeby go zestawili z Michałem Wlazło, Albo Grzegorza Cieplińskiego. Szymon to nie jest żubr żeby go trzymać pod ochroną.

    Odsylam do wczorajszego Fightera, tam Babilonski odslania nieco odnosnie problemu rywali dla Szymona.

  3. Odsylam do wczorajszego Fightera, tam Babilonski odslania nieco odnosnie problemu rywali dla Szymona.

    Napewno nadrobie. Ale samo stwierdzenie "rywale dla Szymona" brzmi jakby był zawodnikiem "specjalnej troski".

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.