Fot: Esther Lin / MMAFighting

UFC planuje powrót Andersona Silvy na debiutanckiej gali w największym mieście Chin.

Były mistrz wagi średniej ma zmierzyć się z Kelvinem Gastelumem w walce wieczoru gali planowanej na 25 listopada w Szanghaju. Źródła bliskie zawodnikom potwierdziły tę informację portalowi FloCombat.

„Pająk” (MMA 34-8) zawalczy po raz pierwszy od czasu kontrowersyjnego zwycięstwa z Derekiem Brunsonem, którego pokonał jednogłośną decyzją na UFC 208 w lutym. To była pierwsza wygrana Silvy od pięciu lat.

Gastelum (MMA 14-3) już kiedyś miał zawalczyć z Brazylijczykiem, ale zestawienie odwołano z powodu tymczasowego zawieszenia Kelvina. Teraz UFC powraca do tego pomysłu. Gastelum będzie próbował wrócić na zwycięski szlak po porażce z Chrisem Weidmanem, której doznał na gali UFC on FOX 25. Amerykanin wygrał wcześniej trzy pojedynki, m.in. z Johnym Hendricksem i Timem Kennedym. Późniejsze zwycięstwo z Vitorem Belfortem zmieniono na no contest z powodu wpadki dopingowej Gasteluma.

7 KOMENTARZE

  1. Kelvin przez nokaut. Nie wiem po co podstarzały Pająk się pcha w walki z młodymi dzikami. W sumie to nawet to szanuje, ale jakoś nie chce tego oglądać.

  2. Grubasek znowu chce obić post prime dziadka żeby potem wyłapać wpierdol od kogoś z top5. :matt:Widać niczego się nie nauczył.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.