Czołowy ciężki i drugi sambista Federacji Rosyjskiej – Alexander Emelianenko (MMA 19-5) przebywa obecnie w malowniczym kurorcie Anapa. Młodszy z braci Emelianenko na obozie prowadzonym przez Olega Menshikova trenuje wspólnie z bokserskimi reprezentacjami juniorów Rosji i Kuby. Petersburżanin pracuje nad techniką bokserską, przygotowaniem fizycznym oraz wydolnością – biega wielokilometrowe crossy. Wyjazd na obóz jest etapem reżimu treningowego przed majowym występem na gali M-1 Challenge 32 w Moskwie.

Aktualnie buduję swoją fizyczną formę, aby w kolejnym pojedynku wystąpić ze znakomitym cardio. Razem z trenerem wiele pracujemy nad błędami popełnionymi w poprzedniej walce, w szczególności jeśli chodzi o obronę.

W czasie wolnym od zajęć Sasza dzieli się swoimi doświadczeniami z młodymi sportowcami ze szkoły sportowej w Anapie. Weteran MMA zdradził swój zawodowy sekret:

Ważne, aby w sportowcu zaszczepić parcie do osiągania jak największych wyników od małego. Wiem doskonale po sobie, że codzienną pracą na sali i dobrymi występami mogę pokazać dzieciakom, jak zdrowo uprawiać sport i osiągać poważne sportowe rezultaty.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.