Rosyjska Federacja Sambo odsunęła Alexandra Emelianenko od udziału we wszystkich zawodach na okres jednego roku. Fighter wysłał zgłoszenie na swój start w Mistrzostwach Rosji Bojowego Sambo, które mają odbyć się pod koniec lutego w Sankt Petersburgu. Rosyjska federacja pokrzyżowała plany sambisty i podjęła decyzję o dyskwalifikacji. Przypomnimy, że Saszka jest trzykrotnym mistrzem świata, mistrzem Europy i mistrzem Rosji w tej dyscyplinie. W imprezie natomiast weźmie udział starszy z braci – Fedor Emelianenko. Tak więc ich prawdopodobne spotkanie na macie nie dojdzie do skutku. Więcej na ten temat po kliknięciu.

„Decyzja o zawieszeniu Alexandra na okres roku jest karą dyscyplinarną. Nie będę mówił o dokładnych powodach, to jest wewnętrzna sprawa naszej federacji. Sądzę, że Emelianenko jeszcze się pokaże, ale teraz my jesteśmy zmuszeni postąpić tak, a nie inaczej.” – powiedział trener reprezentacji Rosji w Sambo – Alexander Konakov.

Emelianenko najprawdopodobniej został zawieszony za swoje nieodpowiednie zachowanie przed olimpiadą sportów walki, która odbywała się w zeszłym roku w Pekinie. Doszło wówczas do zajścia, w którym zdenerwowany Alexander opluł i wymierzył policzek obywatelowi Chin. Oczywiście został zatrzymany przez policję, a przed aresztowaniem uchroniło go tylko to, że jest znanym powszechnie sportowcem.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.