(Foto Evgeni Kogan / Sherdog.com) Jeden z najlepszych rosyjskich ciężkich, a jeszcze kilka lat temu czołowy zawodnik w tej kategorii na świecie Aleksander Emelianenko ogłosił dzisiaj na swojej stronie internetowej, że przechodzi na sportową emeryturę. Jako bezpośrednią przyczynę zakończenia kariery, zawodnik podał problemy ze zdrowiem spowodowane „starymi kontuzjami”. Emelianenko podziękował swoim fanom za wsparcie, jak również wrogom, których niepochlebne opinie, jak twierdzi, motywowały go do ciężkiej pracy.

Informacja Aleksandra pojawia się dzień po wywiadzie Vadima Finkelsteina, w którym szef M-1 Global poinformował, że młodszy brat Fedora złamał warunki obowiązującego kontraktu i został zwolniony z rosyjskiej organizacji. Według niepotwierdzonych plotek właściciele M-1, w tym sam Fedor, stracili cierpliwość do zawodnika, po tym jak kiedy w zeszłym tygodniu został on aresztowany po bójce na lotnisku.

Emelianenko ma 31 lat, a obecnie może się pochwalić rekordem dwudziestu jeden zwycięstw i sześciu porażek. W swoim ostatnim występie w listopadzie Rosjanin przegrał przez poddanie z Jeffem Monsonem.

 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.