PPP_8007

Trzech reprezentantów Polski wywalczyło sobie w fińskim Turku udział w najbardziej prestiżowych grapplingowych zawodach na świecie Abu Dhabi Combat Club 2011. Na sobotnich Europejskich Eliminacjach swoje kategorie wygrali Zbigniew Tyszka z Drysdale JJ Gdynia do 87,9 kg oraz Kamil Umiński z Alliance Warszawa do 98,9 kg. Srebrny medal w kategorii +99 wywalczył Mateusz Juskowiak z Berserkers Team, ale ponieważ jego finałowy rywal Janne-Pekka Pietilainen, już wcześniej dostał zaproszenie na zawody, popularny Bolo również wystąpi w Nottingham.

Do 98,9 medale zdobyli też Radek Turek – srebrny i walczący z sukcesami w MMA Tomasz Narkun brązowy. Wśród kobiet brązowy medal w kategorii +60 kg zdobyła Natalia Kłosowicz.

Walki Polaków i wywiad ze Zbigniewem Tyszką u naszych kolegów z GrapplerInfo.pl.