(Marcin Parcheta / fot. ironfist.com.pl)

Polska reprezentacja na właśnie zakończonych mistrzostwach świata w muay thai World Muay Thai Federation wróci z Bangkoku z 4 medalami – 2 złotymi, srebrnym i brązowym. Pierwsze złoto zdobył Marcin Parcheta w kategorii 71 kg klasy Pro-Am wygrywając w finale z Ukraińcem Dmytro Konstantinowem na punkty 23:11. Drugim złotym medalistą został Wojciech Zbierajewski w kategorii 75 kg klasy Pro-Am, który zmusił narożnik swojego irańskiego rywala do wrzucenia ręcznika w trzeciej rundzie.

Marcin Mieteń dotarł do finału w kategorii 86 kg amatorów ale nie sprostał rywalowi w finale a Wojtek Kosowski po porażce w półfinale zdobył brąz kategorii 75 kg amatorów.